„Máme stále místo“: Hloupí němečtí politici a aktivisté požadují více migrantů

„Máme stále místo“: Hloupí němečtí politici a aktivisté požadují více migrantů

Němečtí politici, umělci, novináři a lobbisté z neziskovek pod hesly „Vítejte uprchlíci“ a „Máme místo“ využívají krizi na řecko-turecké hranici a požadují ještě více migrantů pro Německo a Evropu.

Navzdory sociálnímu a politickému otřesu způsobeného migrační krizí v roce 2015, mnoho z těchto postav tvrdí, že je nutné opakovat politiku otevřených dveří německé kancléřky Angely Merkelové z této doby a že má Německo „dostatek prostoru“, aby přijalo další milióny lidí, podle deníku Junge Freiheit.

Mnoho aktivistů používá hashtag #WirHabenPlatz, který se překládá jako „Máme místo“, aby šířilo své poselství na Twitteru. Široká škála osob podporuje opakování roku 2015, když do Německa vstoupil více než milión migrantů.Levicový poslanec Niema Movassat napsal na sociální síti: „Jsem zcela pro opakování roku 2015, abychom otevřely brány lidem v nouzi. Tentokrát je v uprchlických centrech dostatek prostoru. Mnoho obcí souhlasilo s přijetím lidí. Je to přikázání lidstva! #WirHabenPlatz.“

Ulrich Schulte z Tazu, jedny z nejvýznamnějších německých levicových novin, sdílí také názor, že se země dobře vypořádala s přílivem uprchlíků v roce 2015 a píše: „Zemi se daří skvěle, pomohlo se mnoha lidem.“

V důsledku toho se deník domnívá, že by země měla stále přijímat tisíce migrantů z Turecka a jiných zemí.

Někteří dokonce zašli dále a chtějí doslova „přijmout každého“.

Mely Kiyak, známý autor a novinář, píše pro deník Die Zeit pod titulkem „Všichni dovnitř!“ A říká, že „může být pouze jeden cíl. Cílem jsou všichni “.

Vůdkyně Strany zelených Annalena Baerbocková rovněž vyzvala Německo, aby akceptovalo více migračních  kvót a píše na Twitteru:

„Děkuji, že tam jste! Naléhavě potřebujeme přidat kvóty. Desítky německých obcí jsou připraveny.“

Další vůdci Strany zelených také podporují více migrantů do Evropy a Německa, přičemž Michael Kellner píše, že by Německo mělo opět převzít vedoucí roli v oblasti migrantů a napsal na Twitteru:

„Pokud chce #EU zůstat oddaná evropské myšlence, je zapotřebí # solidarity. Uprchlíci na řeckých ostrovech musí být evakuováni. Německo by mělo jít vpřed a také přijmout uprchlíky z evropských vnějších hranic. #Lesbos # Řecko.“

Vůdci mládeže Strany zelených, jako je Tom Dzienus, vyzývá k přímým trajektům do Afriky, aby přepravovay migranty do Evropy místo používání bezpečnosti hranic.

Takové návrhy jsou od německé Strany zelených stěží něčím novým. Strana v lednu zaujala stanovisko, že by Německo mělo přijmout asi 150 milionů klimatických uprchlíků bez dokumentů.

Není to jen německá Strana zelených, která žádá více migrantů. Hamburský senátor Andy Grote ze Sociálních demokratů (SPD) napsal, že „Hamburk je připraven přijmout nezletilé uprchlíky a rodiny z Řecka … EU a federální vláda nesou odpovědnost, aby pro to okamžitě vytvořily podmínky.“

K jeho výzvě se připojilo několik dalších starostů SPD. Starosta Düsseldorfu Thomas Geisel (SPD) řekl, že chce přijmout více migrantů z Turecka a že jeho město může ubytovat 8 500 uprchlíků.

„Jsme civilizované město,“ řekl Geisel. Člověk musí „přijímat lidi s důstojností“.

Řada aktivistických a lobbistických organizací se také obrátila na Twitter, aby přiměla Německo k přijímání více migrantů.

Pátek pro budoucnost, protestní hnutí proti klimatu, napsalo na německý účet Twitteru:

„Evropský přístup v # Řecku je nelidský. Ve světě, ve kterém průmyslové země nutí stále více lidí prchat v důsledku krize # ClimateCrisis, potřebujeme jasné dodržování základních práv.“

I novináři ze sítí veřejně financované německými daňovými poplatníky byli otevřeni ohledně sdílení svých pro-migračních názorů v Německu. Novinář ARD Gábor Halász řekl: „Toto není moje Evropa“ ohledně reakce Evropy na migrační krizi v Řecku. Je to stejný novinář, který v roce 2015 napsal: „Musím upřímně říci: pokud se začneme omlouvat za to, že v mimořádných situacích ukazujeme přátelskou tvář, pak to není moje země.“

Novinář deníku Der Spiegel Nils Minkmar nechápe, proč by migranti, kteří se tlačí do Evropy z pohraniční oblasti, neměli být všichni přivedeni do Německa, protože země potřebuje „lidi“, navzdory tomu, že země již v roce 2019 vykázala rekordní počet cizinců.

„Německo potřebuje lidi. Zoufale je přijímáme … Měli bychom být rádi, že někdo takový zde přijde,“ napsal Minkmar na Twitteru, kde zveřejnil video 22letého afghánského migranta, který diskutoval o tom, proč chce přijet do Evropy.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*