Mají na svědomí více mrtvých země NATO, nebo Al Kaida?

Mají na svědomí více mrtvých země NATO, nebo Al Kaida?

Téměř každý den sledujeme v médiích zprávy o náboženských extrémistech z Al Kaidy a nejnověji z oblasti Iráku a Sýrie, kde islamisté vytvořili nový islámský stát ISIL (Islámský stát v Iráku a Levantě).

Píše se o teroru vůči šiítům, křesťanům, či jinak smýšlejícím obyvatelům. Dopátrat se počtu jejich obětí není snadné.

Ve staré zprávě z roku 2009 http://zpravy.ihned.cz/c1-39328510-studie-obeti-al-kaidy-z-rad-muslimu-je-osmkrat-vice-nez-nevericich kterou zveřejnil server německého listu Spiegel se uvádí, že teroristická organizace mezi lety 2004 až 2008 zabila celkem 371 tzv. nemuslimských lidí, zatímco počet obětí z řad muslimů se pohybuje okolo 2600. Toto se ovšem týká jen obětí tzv. Al Kaidy.

alkajda v iraku

Zajímavý je článek http://zoom.iprima.cz/clanky/jsou-muslimove-nejvetsi-teroristi-statistiky-mluvi-za-vse , který uvádí, že během válečných konfliktů, které se odehrály ve 20. století, zemřelo celkem 160 milionů lidí. Drtivá většina z nich však s islámem neměla nic společného – celkem 135 milionů (tedy 84 procent) mrtvých patřilo Američanům, Číňanům, Angličanům, Francouzům a Rusům. Až 90 procent obětí pak padlo rukou křesťanů, buddhistů a lidí bez náboženské příslušnosti…

Podle údajů americké FBI, která mapuje strukturu teroristických útoků ve Spojených státech, stojí za největším počtem ataků Hispánci. Statistika, která zkoumá roky 1980–2005, říká, že na hispánský terorismus připadá až 42 procent všech útoků. Na druhém místě jsou teroristé levicoví (24 procent), pak židovští (7 procent) a teprve potom islámští (6 procent) a komunističtí (6 procent). 18 procent případů se nedá zařadit do žádné kategorie… Podle statistiky http://data.blog.ihned.cz/c1-59711580-sto-tisic-teroristickych-utoku-za-ctyricet-let-co-lze-vycist-z-dat Kriminologové z Univerzity v Marylandu shromáždili v Globální databázi terorismu záznamy o všech známých dokonaných i zmařených pokusech o teroristické útoky ve 175 zemích světa v letech 1970 až 2011.

Celkem jich napočítali 104 689. Zahynulo při nich 228 526 obětí – a také 9 648 teroristů.

Je to strašné číslo, které ale poněkud zaniká, pokud se podíváme na statistiky obětí válek, které rozpoutaly země NATO:

    1. Srbsko – wikipedia uvádí 552 srbských vojáků a 500-2500 srbských civilistů, kteří zahynuli při tzv. humanitárním bombardování http://cs.wikipedia.org/wiki/Operace_Spojeneck%C3%A1_s%C3%ADla

    2. Irák – S více než čtyřnásobně vyšší bilancí civilních obětí války v Iráku přišli akademici ze Spojených států, Kanady a Iráku. Ve spolupráci s iráckým ministerstvem zdravotnictví spočítali, že si válka vyžádala téměř půl miliónu obětí. Organizace Iraq Body Count se sídlem v Británii dosud uváděla 115 000 mrtvých civilistů od invaze USA do země v březnu 2003. http://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/316303-valka-v-iraku-ma-ctyrikrat-vic-obeti-nez-se-uvadelo-spocitali-akademici.html

    3. Libye- zde je složité se k věrohodným údajům dostat, v době, kdy NATO zahájilo válku proti Libyi pod záminkou ochrany civilistů (!), se podle odhadů OSN počet mrtvých pohyboval kolem tisíce osob. V důsledku osmiměsíčního bombardování a následného post-kontrarevolučního násilí mnohonásobně více – uvádí se až 50.000 obětí tohoto „dobrodružství“. Podle údajů Přechodné národní rady (NTC) zemřelo 30.000 osob a 50.000 jich utrpělo zranění. Toto je údaj z počátku roku 2012, takže se nyní dá počítat s několikanásobným počtem obětí v této naprosto rozvrácené zemi. http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/vysledky-humanitarni-intervence-nato-v-libyi


Pokud však porovnáme počet obětí pouze těchto 3 válek, které prokazatelně rozpoutaly země NATO, aniž k tomu měly jedinný důvod, jelikož žádná z těchto zemí nijak neohrožovala žádnou členskou zemi NATO, vychází z tohoto srovnání teroristé z celého světa nepoměrně lépe.

Pokud bychom vzali v úvahu i náboženskou otázku, kdy členové al Kaidy jsou muslimové, prezident G. Bush jr. a tehdejší ministerský předseda Tony Blair,kteří rozhodli o napadení Iráku jsou křesťané, rovněž jako David Cameron, který se spolupodílel na napadení Libye je křesťan, potom z toho vycházejí křesťané v porovnání s muslimskými fundamentalisty nejen z Al Kaidy, ale i z ISILu daleko hůře.

Když vezmeme v úvahu i současnou situaci na Ukrajině, kde byli zeměmi NATO prohlášeni za teroristy obyvatelé východní Ukrajiny jen proto, že se nechtějí nechat bez odporu zabíjet, tak již nevím jak pokračovat dále.

Naše západní demokracie, země NATO a jejich křesťanští politikové v počtu obětí vysoce vedou nejen nad Al Kaidou, ale i nad veškerým světovým terorismem.

 
Publikováno se svolením autora
Autor publikuje na http://jaromirpetrik.blog.idnes.cz

 

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*