Mainstreamová média odmítají pokrýt koncert Rogera Waterse na podporu Juliana Assange

Mainstreamová média odmítají pokrýt koncert Rogera Waterse na podporu Juliana Assange

Pokud by většina rockových hvězd zpívala jeden ze svých ikonických hitů před britským ministerstvem vnitra, média by se okamžitě na tuto událost seběhla. Není tomu tak, pokud je hvězdou frontman kapely Pink Floyd Roger Waters a zpívá za vězněného zakladatele WikiLeaks Juliana Assange.Mainstreamová média v pondělí večer zcela ignorovala Watersovo vystoupení před britským ministerstvem vnitra. Prohledávání databáze novin ProQuest nenašla o této události „nic“, napsala webová stránka o spravedlnosti na svém Twitteru.

Hledání zpráv na Google News najde pokrytí z webů World Socialist Web, Irish Examiner, Telesur se sídlem v Ekvádoru a některých tureckých portálů, jakož i ruských RT a Sputnik – ale nic z významných britských novin nebo televizního vysílání.

Tato událost byla na Twitteru silně propagována serverem WikiLeaks a samotným Rogerem Watersem  – takže se zdá, že nedostatek pokrytí britskými médii byl spíše vědomým rozhodnutím než přehlédnutím.

Mediální ticho nezůstalo bez povšimnutí podporovatelů Assange na sociálních sítích.

„Pokud by Roger Waters otevřel své kytarové pouzdro a zpíval na jakémkoli rohu ulice, znamenalo by to zásadní kulturní zprávy v mainstreamových médiích,“ napsal jeden.

Jiný příspěvek na Twitteru citoval nedostatek pokrytí v deníku Guardian jako „další důkaz, že je to jen propagandistický náustek britské zpravodajské služby.“

Labouristický Chris Williamson napsal na Twitteru, že byl „jediným poslancem,“ který se zúčastnil demonstrace a dodal, že uvěznění Assange bylo „útokem proti svobodě projevu a žurnalistiky“.

Nezávislý australský novinář Caitlin Johnstone upozornil na to, jak média nadšeně pokryla koncert miliardáře Richarda Bransona proti venezuelskému prezidentu Nicolasovi Madurovi na hranici země – protože to zapadá do správného mainstreamového příběhu.

Samotný Waters v té době odsoudil Bransonovu živou show „Venezuela Aid Live“ a později se ukázalo, že milióny vydělané na „svobodu a demokracii“ byly přiděleny Amerikou podporovanému vůdci převratu Juanovi Guaidovi.

Assange byl uvězněn v dubnu za porušení britských podmínek kauce a že uprchl na ekvádorské velvyslanectví v Londýně, kde strávil sedm let v azylu.

(Roger Waters na akci FreeAssange Foto: Twitter)

 
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*