Maďarský poslanec: Trump vyhraje druhé volební období a levice si na to musí zvyknout

Maďarský poslanec: Trump vyhraje druhé volební období a levice si na to musí zvyknout

Nově zvolený maďarský konzervativní poslanec Evropského parlamentu Balázs Hidvéghi předpověděl druhé funkční období pro prezidenta Donalda Trumpa a uvedl, že evropská levice si na tuto myšlenku musí zvyknout.V exkluzivním rozhovoru s deníkem Breitbart London v jeho kanceláři v centru Budapešti Hidvéghi hovořil o americkém prezidentovi velmi pozitivně a uvedl: „No, myslím, že lidé si prostě musí zvyknout na Donalda Trumpa. Je prezidentem USA, byl zvolen s jasnou lidovou podporou a myslím si, že je na cestě k opětovnému zvolení, když vidím tyto věci. Je to otevřená osoba, velmi přímočarý politik. “

Hidvéghi, který dříve sloužil jako ředitel komunikace pro vládnoucí stranu premiéra Viktora Orbána, odsoudil nepřátelství evropské levice proti prezidentu Trumpovi a uvedl: „Možná je to neobvyklé pro některé bruselské byrokraty nebo některé evropské levičáky, kteří nechtějí slyšet a vidět jak někdo hovoří o národních zájmech a staví svou zemi jako první a podniká kroky k zajištění těchto zájmů“.

„Myslím, že si prostě budou muset na Donalda Trumpa zvyknout, tečka,“ dodal.

Tato předpověď přichází právě měsíc poté, co premiér Viktor Orbán uskutečnil oficiální návštěvu Washingtonu, kde se setkal s prezidentem Trumpem v Bílém domě. Oba vedoucí představitelé se navzájem pochválili v řadě otázek a prezident Trump poblahopřál panu Orbánovi za udržení Maďarů v bezpečí před migrační krizí v roce 2015.

Hidvéghi, který slouží ve svém prvním volebním období v Evropském parlamentu, uvedl, že on a strana Fidesz budou prosazovat otázky konzervativnosti a suverenity a zopakoval výzvu předsedy vlády Orbána k vybudování spojenectví v klíčových otázkách, jako je opozice vůči otevřeným hranicím a masové migraci.

„Věříme, že budování mostů a spolupráce mezi Evropskou lidovou stranou (EPP) a dalšími pravicovými stranami, které jsou oddány národním hodnotám, oddány evropské křesťanské tradici v Evropském parlamentu, například strana Salviniho, polská PiS, atd. je důležitá věc,“ uvedl.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*