Maďarský ministr zahraničí: Odmítáme přijmout terorismus, jako něco, s čím se máme naučit žít

Maďarský ministr zahraničí: Odmítáme přijmout terorismus, jako něco, s čím se máme naučit žít

Členské státy nemohou být zbaveny svých práv k diskuzi o otázkách integrace, prohlásil maďarský ministr zahraničí Peter Szijjarto v jeho každoročním slyšení před parlamentním výborem pro evropské záležitosti.

„Historické výzvy, kterým blok čelí, jako je terorismus, imigrace, energetická bezpečnost, Brexit a situace na Ukrajině,“ s námi zůstaly „během uplynulého roku,“ poznamenal Szijjarto. S 28 suverénními státy, které tvoří EU, je vážná debata o těchto otázkách přirozená, uvedl ministr. Je protidemokratické a nepřijatelné označovat ty, kteří trvají na právu k diskuzi, že jsou neevropští, uvedl.

Konkrétně v souvislosti s terorismem, Szijjarto uvedl, že je to nyní „každodenním fenoménem“ a řekl: „Maďarsko odmítá přijmout terorismus jako něco, s čím musíme žít.

„Očekáváme, že evropské instituce budou konečně proti tomu jednat,“ uvedl. Ministr také uvedl, že terorismus je přímým důsledkem „1,5 miliónů nelegálních přistěhovalců přicházejících v posledních dvou letech do Evropy bez kontroly. Tato migrace nabízí teroristickým organizacím příležitost poslat bez problému své bojovníky.“

Ministr trval na tom, že než obhajovat politiku „povzbuzující migranty k odchodu do Evropy“, EU by měla raději vyjednávat s africkými zeměmi a pomoci odstranit příčiny migrace. „Bezpečnost Evropy začíná v Africe,“ uvedl.

Maďarská vláda chce „zastavit imigraci“, zatímco lucemburský ministr zahraničí „prosazuje její řízení,“ řekl Szijjarto maďarské zpravodajské agentuře MTI. Ministr dodal, že „to je zásadní a nevyřešitelný konflikt“ s Jeanem Asselbornem, který v nedávném rozhovoru uvedl, že migrační politika Evropské unie byla odsouzena k neúspěchu. Ve svém rozhovoru Asselborn vyzval k vytvoření právního mechanismu, který by usnadnil imigraci do EU.

 

(Hungaryjournal/ svobodnenoviny.eu Peter Szijjarto Foto:AP Photo/ Ivan Sekretarev)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Maďarský ministr zahraničí: Odmítáme přijmout terorismus, jako něco, s čím se máme naučit žít

  • Je to hrůza když o chodu státu rozhodují slepí,, hluší, hloupí, kteří uznávají jediného boha a to jsou prachy. Většinou platí čím bohatší tím lakomější. Na co živíme senát. Tam by měli být ti, kteří to dělají zadarmo, protože je to baví. Většinou mají velké důchody. A na co takových lidí ve sněmovně ? Klidně stačí polovina, aby byl přehled kdo tam chodí , co koná pro blaho země a jak se prezentuje. Maďarsko má prima a rozumné politiky, kteří si nenechají zaplevelit svoji zem islámem. U nás akorát prezident a Okamura se nebojí vyjádřit svůj názor k islámu. Chceme svoji státnost a svá práva jako stát a ne abychom byli kolonii, které bratři Němci budou rozkazovat po rouškou EU. A neziskovky , které importují migranty by se měly stydět za svůj postoj k naší republice. Peníze a hlavně ty Sorosovy už zblbly mnoho lidí, kteří tancují jak on píská. A pracovníci těchto neziskovek se sami pasují do role dobročinných andělů a tak se nám snaží prezentovat s gloriolou lásky, ale většina lidí už je prokoukla.

  • Nebyt Madarska, mame uz zde Chalifat, do jehoz cela se postavi Dienstbier, Drahos, Bartos, Belobradek a ostatni vitaci!

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*