Maďarsko se údajně vzepřelo soudnímu rozhodnutí EU a pokračuje v deportaci migrantů do Srbska

Maďarsko se údajně vzepřelo soudnímu rozhodnutí EU a pokračuje v deportaci migrantů do Srbska

Navzdory rozhodnutí Evropského soudního dvora Maďarsko pokračuje v deportaci migrantů do Srbska, píše SCEPTR.

Podle Helsinského výboru pro lidská práva Maďarsko nadále vyhání lidi. Maďarsko v minulosti varovalo, že navzdory rozhodnutí nejvyššího soudu EU bude nadále bránit své hranice.

„Parlamentní většina Fidesz-KDNP a vláda udělají vše, co je v jejich silách, aby zachovaly [hraniční] plot, živé vojenské a policejní hlídky a udržely tranzitní zóny v provozu,“ uvedl v květnu loňského roku maďarský státní tajemník ministerstva obrany Szilárd Németh.Promigrační skupiny dávají najevo své rozhořčení nad tím, že Maďarsko nadále zastavuje nelegální migrační toky, přestože maďarský premiér Viktor Orbán byl zvolen na platformě, která kladla důraz na silnou bezpečnost hranic a přísné imigrační kontroly.

„Skutečnost, že maďarská pohraniční policie ještě měsíc po rozhodnutí Evropského soudního dvora deportuje lidi, je jasným porušením zákona. Je skandální, že to pokračuje,“ říká Andras Lederer z neziskové organizace.

Více než 3000 migrantů nesmělo v Maďarsku požádat o azyl a byli deportováni do Srbska, píše Het Laatste Nieuws.

Dne 17. prosince Evropský soudní dvůr napsal, že kvůli své přísné politice vůči migrantům, kteří se snaží vstoupit do Evropské unie bez platných dokladů, se Maďarsko zříká svých evropských závazků.

Soud mimo jiné kritizoval politiku Maďarska v oblasti poskytování mezinárodní ochrany a vracení migrantů.

Například soudci v Lucemburku se domnívají, že maďarská návratová politika je v rozporu s právem EU. Maďarští policisté, kteří převádějí migranty přes hranice, jsou proto považováni za nezákonné, neboť Maďarsko porušuje návratovou politiku EU.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*