Maďarsko, Polsko a Estonsko zavedly systém boje proti globální dohodě OSN o migraci

Maďarsko, Polsko a Estonsko zavedly systém boje proti globální dohodě OSN o migraci

Maďarsko dosáhlo dohody s Polskem a Estonskem o zřízení varovného mechanismu proti globální dohodě OSN o migraci, která by zemím umožnila „postupovat proti takovým pro-migračním návrhům v jejich raných fázích, ať už jsou vypracovány v OSN nebo v Bruselu“.Peter Szijarto, maďarský ministr zahraničí, potvrdil maďarské MTI, že k dohodě došlo s jeho polskými a estonskými protějšky, píše deník About Hungary.

V prosinci loňského roku na Valném shromáždění OSN hlasovalo 152 zemí pro Globální dohodu o migraci, zatímco pět hlasovalo proti, 13 zemí se zdrželo hlasování a 57 nehlasovalo vůbec.

Maďarsko, Polsko, Česká republika, Spojené státy americké a Izrael, které tento dokument minulý rok v prosinci odmítly, se k Estonsku při posledním hlasování připojily. Žádná ze zemí Visegrádu dohodu nepodpořila, přičemž Slovensko se rozhodlo nehlasovat v posledním hlasování.

Szijarto tvrdil, že vše, co schválila OSN, se v podstatě stává součástí mezinárodního práva a soudní praxe. Zdůraznil také potřebu bojovat proti „návrhům na migraci“.

Země Visegrádu (V4) nedávno prosazovaly svou politickou vůli tak, jak tomu v minulosti nebylo. Například vedoucí kanceláře maďarského předsedy vlády minulý čtvrtek uvedla, že německá Ursula von der Leven nemohla být nominována za předsedkyni Evropské komise bez podpory zemí Visegrádu.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*