Maďarsko hrozí uzavřením svých hranic k zastavení migračního toku ze Srbska

Maďarsko hrozí uzavřením svých hranic k zastavení migračního toku ze Srbska

Maďarsko v pátek varovalo, že uzavře své hranice se Srbskem, aby zastavilo příliv přistěhovalců, krátce poté, co premiér Viktor Orbán kritizoval návrhy Evropské unie na migrační kvóty jako „hraničící s šílenstvím“.

„Nemyslíme si, že je správné posílat nám uprchlíky, ti musí být zastaveni na srbském území,“ uvedl maďarský premiér Viktor Orbán v rozhovoru pro maďarské rádio.

Maďarský premiér Viktor Orbán
Maďarský premiér Viktor Orbán

„Bereme v úvahu všechny možnosti, včetně možnosti úplného fyzického uzavření našich hranic,“ řekl Orbán a dodal, že rozhodnutí by mělo padnout příští středu.

Obě země na začátku příštího měsíce pořádají summit, kde se bude tento problém řešit.

Srbsko zatím není členem EU, ačkoli již začalo jednání o jeho členství, zatímco Maďarsko je součástí schengenského prostoru.

V tomto roce do Maďarska zatím uprchlo asi 54,000 imigrantů. Celkově se jich  letos očekává asi 130,000.

Orbánovy připomínky přišly uprostřed jeho proti-imigrační kampaně zahrnující billboardy s hesly, jako je, „Přijdete-li do Maďarska, nemůžete vzít práci Maďarům“, nebo „Pokud přijedeš do Maďarska, musíš ctít naši kulturu“.

 

SPU/ svobonenoviny.eu

 

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

4 Komentáře “Maďarsko hrozí uzavřením svých hranic k zastavení migračního toku ze Srbska

  • Neexistuje člověk bez chyby ale ničení vlastních obyvatel na úkor menšiny je zlo ! Všichni rozumní lidé v Čr to vědí a nedáme li se rozdělit a budeme li i bez politiků jednat rozumně máme šanci. Z historického hlediska jsme poučeni a bude li to nutné jsou i možnosti jak si zajistit klid.

  • · Edit

    Pán Orbán nie je zrovna môj obľúbený politik, ale fandím mu v tom čo robí. Možno je to jediný politik z celej európskej džamahírie, ktorý sa nebojí postaviť tej senilnej skupinke zvanej EU-komisia.

  • · Edit

    ze Srbska nebo z albánskýho Kosova,který si-i díky ČR albánská špína humanitárně vybombardovala s pomocí demokratickýho NATO a teď z něj utíká???A najednou jsou to Srbové,který tam likvidují a ponižují ve velkým???Nazývejte věci laskavě pravými jmény,jsou to všechno albánci,kteří kam vlezou,sto let tráva neroste,v tomto jsou ůplně stejní jako jejich velcí chlebodárci USA nebo naši havlisti-vždyť se o tom psalo už před tím,že KA po té,co vše v kosovu zplundrovali utekli do Maďarska-včetně celých vesnic i se starostem-já bych ty cigánský svině střílel hned,jak by se objevili na dohled u hranic

  • · Edit

    Orbán je u mě skutečný frajer! Nebojí se zabedněnců z Bruselu a je to skutečný maďarský vlastenec, který chce jen a pouze uchránit maďarské občany před nebezpečnou „rakovinou“ valící se z jihu Evropy. Jaká škoda, že naše vláda má před Bruselem stále ohnutý hřbet a tančí jak oni pískají. Vyjímkou jsou snad jen prezident Zeman a Tomio Okamura, kteří už dost dlouho upozorňují na toto nebezpečí, jenže nikdo je neposlouchá….. 🙁

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*