Maďarsko: EU pracuje systematicky na oslabení ochrany evropských hranic

Maďarsko: EU pracuje systematicky na oslabení ochrany evropských hranic

Přední úředník maďarské vlády obvinil Evropskou komisi, že systematicky pracuje na podkopávání snah Maďarska o zajištění svých státních hranic.

Zoltán Kovács, maďarský státní tajemník pro mezinárodní komunikaci, řekl maďarskému deníku Magyar Hirlap, že „Brusel se připravuje zpochybnit imigrační pravidla maďarské ústavy“.„Chtějí nás přinutit změnit ustanovení naší ústavy, která zakazuje migraci,“ dodal Kovács.

Kovácsovy připomínky přišly v reakci na nedávné prohlášení viceprezidentky Evropské komise Věry Jourové, která obvinila maďarskou vládu z šíření „falešných zpráv“ tím, že svým občanům vysvětlila, že členské státy EU pravděpodobně uvítají nový nárůst nelegálních migrantů uprostřed pandemie Covid-19.

„V rozporu s prohlášením viceprezidentky je pravda, že v posledních letech Evropská komise systematicky útočila na všechny naše kroky zaměřené na posílení evropské hranice a posílení ochrany hranic,“ uvedl Kovács.

Kovács také uvedl, že předchozí spolupráce Věry Jourové s maďarsko-americkým miliardářem Georgem Sorosem, který financuje běsnění levice po celém světě, je dobře zdokumentováno a jasně prokazuje její zaujatost vůči politice masové migrace.

Maďarský státní tajemník pro mezinárodní komunikaci dodal, že EU pro nadcházející rozpočet Evropské komise 2021–2027 ztrojnásobila financování nevládních organizací. Mnoho z těchto nevládních organizací „jasně podporuje a dokonce organizuje nelegální migraci,“ dodal Kovács.

„To také ukazuje, že Výbor systematicky pracuje na oslabení ochrany evropských hranic a aby odebral členským státům, zejména Maďarsku, způsoby, jak může účinně bojovat proti nedovolené migraci,“ uzavřel.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*