Maďarsko chce vědět, kolik migrantů proudících do Evropy dostalo „zaplaceno“ od OSN

Maďarsko chce vědět, kolik migrantů proudících do Evropy dostalo „zaplaceno“ od OSN

Maďarská koalice vedená stranou Fidesz očekává, že vysoký komisař OSN pro uprchlíky bude reagovat v souvislosti s otázkou kreditních karet pro migranty, řekl mluvčí koalice na tiskové konferenci.

Istvan Hollik uvedl, že Maďarsko chce „přímou odpověď“ ohledně toho, kolik migrantů proudících do Evropy dostalo „zaplaceno“ Organizací spojených národů, kolik typů karet bylo v oběhu a bylo financováno UNHCR, kolik peněz organizace vyplatila prostřednictvím karet, jakož i kolik peněz obdržel každý migrant.Hollik poznamenal, že tyto otázky již byly adresovány předsedovi Evropské komise a Výboru LIBE Evropského parlamentu, ale zatím bez odezvy.

„Také bych rád věděl, co si vysoký komisař OSN pro uprchlíky myslí o tom, že existuje možnost, že tyto peníze, vyčerpané prostřednictvím karet, mohou být použity pro pašování lidí a financování terorismu,“ dodal.    

Hollik uvedl, že tyto otázky jsou relevantní, protože OSN má k migraci určité stanovisko a různí lídři OSN otevřeně předkládají pro-migrační prohlášení při útočení na maďarskou proti-imigrační politiku.

Mluvčí prohlásil, že OSN stále pracuje na přijetí Globálního paktu OSN o migraci, jehož cílem je učinit z migrace základní lidské právo.

„Fidesz, křesťanští demokraté a maďarská vláda ho rozhodně odmítnou,“ uvedl s tím, že několik dalších zemí, včetně Rakouska, České republiky, Bulharska a Spojených států dokument OSN odmítly.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*