Maďarská vláda: „Rodiny jsou důležitější než hospodářský růst“

Maďarská vláda: „Rodiny jsou důležitější než hospodářský růst“

Maďarská vláda v souvislosti s uvedením nového rozpočtu zaměřeného na podporu rodin a zastavení demografického poklesu řekla deníku Breitbart, že se domnívá, že prosperující rodiny jsou pro společnost důležitější než hospodářský růst.

Maďarská vláda vedená premiérem Viktorem Orbánem a jeho vládnoucí strana Fidesz munulý týden zavedla nová opatření, která začnou v roce 2020 financovat nový akční plán na ochranu rodiny. Očekává se, že plán zvýší financování rodin o 695 miliónů eur, což bude činit téměř 4,1  miliardy eur dotací pro maďarské rodiny.Nový rozpočet přichází jen několik měsíců poté, co premiér Orbán poprvé oznámil, že Maďarsko bude usilovat o zavedení drastických změn, které osvobodí ženy s nejméně čtyřmi dětmi platit daně z příjmu po zbytek jejich života.

V rozhovoru s deníkem  Breitbart London, vládní představitel uvedl, že existuje jednoznačný rozdíl mezi přístupem Maďarska k úbytku obyvatelstva a přístupem západoevropských partnerů, kteří si často namísto toho vybírají důležité lidi – obvykle z rozvojových zemí. Mluvčí vlády uvedl: „Evropa je na křižovatce. Západní Evropa se snaží řešit problém demografie jednoduchými řešeními, která nabízejí pouze krátkodobý úspěch, ale z dlouhodobého hlediska je čekají katastrofální následky.“

Mluvčí strany Fidesz dále uvedl: „Maďarsko má dlouhodobý přístup a rozhoduje se pro obtížnější cestu, v důsledku na jehož základě by se však Evropa mohla stát ekonomicky silným, omlazeným kontinentem. Buď povzbuzujeme porodnost tím, že se politika soustředí na zájmy rodin, nebo podporujeme další toky migrace.“

Vysoký podíl maďarské vlády na financování rodin oproti HDP odráží skutečnost, že rodina je upřednostňována před ekonomickým růstem.

„Naším cílem je zastavit demografický pokles Maďarska pomocí opatření na podporu rodiny,“ řekl mluvčí vlády a dodal: „Co potřebujeme, nejsou čísla, ale maďarské děti: nesnažíme se udržet ekonomický systém, ale Maďarsko, maďarský národ a maďarskou historii. Chceme podpořit pokračování našich rodin po několik generací“.

Mluvčí také zmínil, jak se Maďarsko snaží přesvědčit ostatní země v Evropě, aby měly silnější rodinné politiky.

„Takže nepřátelství k programu pobídek porodnosti pochází ze skutečnosti, že ti, kteří chtějí řešit demografické problémy Evropy prostřednictvím migrace, odporují rodinné politice. Opak je také pravdou: my, kteří chceme řešit problémy Evropy a naší země prostřednictvím rodinné politiky, se děsíme migrace,“ dodal.

Itálie – se svým novým národním populistickým ministrem vnitra a de facto vůdcem Matteem Salvinim – je jednou ze západoevropských zemí, která se snaží napodobit maďarskou rodinnou politiku. Salvini jasně uvedl, že silně podporuje pro-rodinné politiky a nejen že o tom hovoří. Jeho strana Liga navrhla legislativu, která by dala volné plochy venkovské půdy italským rodinám s nejméně třemi dětmi, aby jim pomohla znovu využít venkovské oblasti,“ informoval italský deník La Stampa.

Maďarská politika pro rodiny je v ostrém kontrastu se zeměmi, jako je Německo, které přijalo příliš velký počet migrantů. V roce 2018 dosáhly německé výdaje na žadatele o azyl rekordních 23 miliard eur.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*