Maďaři se cítí dvakrát svobodnější než Němci

Maďaři se cítí dvakrát svobodnější než Němci

Nedávný průzkum zahrnující 12 zemí Evropské unie ukazuje, že dvakrát více Maďarů se ve svém každodenním životě cítí svobodněji než v Německu, které aktivně koliduje se slovy i názory předních levicových domácích i mezinárodních politiků, mediálními zprávami a nadacemi, které se řadí ke „svobodě“.

Průzkum ukázal, že na otázku, jak svobodně se cítí v každodenním životě, odpovědělo 88 procent Maďarů, že jsou částečně nebo zcela svobodní (nejlepší výsledek mezi dvanácti zeměmi zahrnutými do studie). Stejný poměr v Německu, které skončilo na posledním místě, činil pouze 46 procent.Průzkum, založený na průzkumech veřejného mínění provedených agenturou Datapraxis, YouGov a Radou evropských zahraničních vztahů, nevládní organizací George Sorose, která provedla průzkum v devíti z dvanácti zemí (Rakousko, Dánsko, Francie, Německo, Itálie, Polsko, Portugalsko, Španělsko a Švédsko), zatímco stejný průzkum provedla společnost AnalitiQs v Nizozemsku, Alfa v Bulharsku a Szondaphone v Maďarsku.

Výsledky jsou zajímavé i proto, že Brusel málokdy propásne příležitost osočovat Maďarsko ze špatné svobody, nebo dokonce obviňuje zemi z otevřené diktatury.

Maďarsko je terčem útoků nevládních organizací už léta. Sorosem financovaná nevládní organizace Freedom House řadí Německo k nejsvobodnějším zemím na světě, což mu dává skóre 94 bodů ze 100. Naproti tomu Maďarsko je uvedeno pouze jako „částečně svobodné“ a má „skóre svobody“ pouze 69 ze 100. Organizace dokonce tvrdila, že Maďarsko „už není demokracií“.

Poslední výsledky průzkumu však ukazují, že skuteční občané těchto zemí, jsou-li přímo dotázáni, mají zcela odlišný názor, než jaký Freedom House a další organizace. Maďarská vláda charakterizovala zprávu Freedom House o Maďarsku jako politicky zaujatou a motivovanou touhou očernit konzervativní vládu premiéra Viktora Orbána.

Výsledek průzkumu Rady evropských zahraničních vztahů, který provedla organizace blízká Sorosovi, je o to překvapivější, že právě v Maďarsku se lidé cítí svobodněji, a dokonce důvěřují vládním opatřením přijatým v souvislosti s epidemií koronaviru.

Orbán čelil tvrdé kritice za svou politiku ze strany liberálních politiků, ale to jsou politiky, které zůstávají doma populární. Například v otázce migrace Maďaři většinově podporují politiku maďarské vlády a také důvěřují své vládě v otázce migrace více než ostatní vlády EU. Orbán si také nadále udržuje jednu z nejpopulárnějších vlád v celé EU, což dokládá jeho trvale vysoká obliba.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*