Macronův cíl deportovat 100% nelegálních přistěhovalců – je ve skutečnosti méně než 15%

Macronův cíl deportovat 100% nelegálních přistěhovalců – je ve skutečnosti méně než 15%

Francouzský prezident Emmanuel Macron, který na začátku svého pětiletého funkčního období zmínil cíl vyhoštění 100 procent nelegálních migrantů překračujících hranice, čelí tlaku, neboť míra deportací je nižší než 15 procent.

Minulý týden byl Macron pro „velmi rychlá operativní“ opatření k urychlení deportací. Macron se před volbami v zemi snaží prezentovat jako tvrdý vůči migraci, aby zarazil podporu své soupeřky Marine Le Penové, ale mnozí ve Francii zůstávají skeptičtí vzhledem k faktu, že během svého funkčního období tuto otázku většinou ignoroval.Při tomto novém oznámení se Macron spojil s premiérem, ministry vnitra, ministerstvem zahraničních věcí a zástupcem ministra spravedlnosti, aby požadovali lepší efektivitu vyhošťování cizinců v neregulérních situacích.

„Žádosti o azyl jsou stále častěji odkláněny, protože cizinci systematicky žádají o azyl s vědomím, že zkoumání jejich spisu trvá několik měsíců a že je o ně postaráno velmi výhodným způsobem,“ konstatoval jeden z Macronových poradců. „Míra přijatelnosti přistěhovalectví v naší zemi je však nižší a nižší,“ poznamenal. Z přibližně 120 000 žadatelů o azyl za rok jich 20 000 získá status uprchlíka, 20 000 se vrátí a 80 000 zůstává v zemi nelegálně.

Macron také požádal ministry, aby „aktivovali platné mechanismy“ a zintenzivnili jednání se zeměmi původu, aby přijali návrat svých cizích státních příslušníků. Na konci roku 2020 odhadl evropský komisař pro vnitřní věci před Senátem, že průměrná míra rozhodnutí o vyhoštění je v Evropě 30 procent, ale ve Francii klesá na 13 až 14 procent, zatímco Francie uvádí hodnotu 15,3 procenta.

Macron, který na začátku svého pětiletého funkčního období poukazoval na cíl vyhoštění ve výši 100 procent, požadoval „rychlá operativní“ opatření zaměřená přednostně na vyhošťování nelegálních cizinců, pachatelů teroristických činů a osob monitorovaných kvůli radikalizaci, jakož i těch, kteří spáchali trestné činy a přestupky a další závažné trestné činy.

Cílem je dopravit je přímo na letiště, jakmile opustí vězení, což by mohlo být povoleno na základě koordinace správních orgánů.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Svoboda a demokracie zrušeny

Svoboda a demokracie zrušeny

Svět se změnil. Pamatujeme dobu, kdy byly Spojené státy považovány za nejstabilnější demokracii, kde si…

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*