Macron umožnil příchod „dvou milionů migrantů“

Macron umožnil příchod „dvou milionů migrantů“

Nicolas Sarkozy byl konečně usvědčen z kšeftování s vlivem a korupce. Proč to po všech těch letech? Analytik Alexander Mercouris se domnívá, že to byl francouzský establishment, kdo se postaral o to, aby se vysoce nepopulární Macron nemusel v nadcházejícím prezidentském období od Sarkozyho v roce 2022 ničeho obávat. Proto to odsouzení. Nyní se Sarkozyho dlouholetý politický kolega a přítel Brice Hortefeux otevírá, zejména v otázce přistěhovalectví.

Musíme dodat, že drahý starý Sarkozy odvedl skvělou práci, když během svého jediného funkčního období vpustil do země také obrovské množství ilegálů. V tomto ohledu byl francouzskou verzí Merkelové.Bývalý francouzský ministr vnitra migrační politiku současné hlavy státu ostře kritizoval.

Brice Hortefeux v rozhovoru pro francouzský deník Le Figaro nešetřil prezidenta Emmanuela Macrona v otázce migrace: „Stát ztratil kontrolu nad přistěhovalectvím…“

Jeho nález je jasný. „Pět let Macronova prezidentství znamená přibližně dva miliony dalších migrantů, více než dvojnásobek města Marseille,“ prohlásil bývalý ministr vnitra a odsoudil „hojné projevy o kontrole toků“, které byly „zcela v rozporu s realitou a čísly pro rok 2020 (302 204 pravidelných vstupů proti 415 826 v roce 2019).“

Poslanec Republikánské strany je zase přesvědčen, že v současnosti pozorovaný pokles je „pouze důsledkem koronavirova efektu“.

„Potvrzuji, že jakmile krize skončí, dojde k silnému oživení,“ trval na svém.

Bývalý člen vlády Francoise Fillona také lituje, že se nedělá nic pro „omezení slučování rodin, které se týká 72 245 lidí. Nepovedlo se ani potlačit automatické nabývání francouzské národnosti sňatkem – 25 200 v roce 2019 – jehož zneužívání je známo.“

Dospěl k závěru, že ti, kterým bylo odmítnuto právo na azyl, nejsou deportováni. Účetní dvůr odhadl míru vyhoštění na 5 procent. Podle zvoleného člena LR (ER: Les Republicains, středopravá strana Sarkozyho a poněkud globalistická), „nikdy v naší zemi nebylo tolik přistěhovalců, k dnešnímu dni mezi 6 a 7,5 miliony“.

Přistěhovalecká politika se stane jedním ze základních témat příštích prezidentských voleb ve Francii.

Může to však být nedávný rozsudek proti jeho příteli a bývalému prezidentovi Nicolasi Sarkozymu, který bývalého ministra vnitra přivedl do tohoto stavu. Soudní rozhodnutí považované mnoha komentátory za obzvlášť přísné vůči Sarkozymu mohlo posloužit jako katalyzátor, aby Hortefeux otevřeně zaútočil na Macrona.

Prvního března 2021 soud v Paříži shledal Sarkozyho vinným z korupce, obchodování s vlivem v případu odposlechů a nezákonné výměny dat. Sarkozy a jeho dva spoluobžalovaní byli odsouzeni na tři roky, dva z nich podmíněně a jeden do vězení. Sarkozy se proti rozsudku odvolal.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*