Macron a Merkelová vyzývají k „plnému tlaku“ k integraci EU a slibují, že nebudou tolerovat vzdor proti uprchlickým kvótám

Macron a Merkelová vyzývají k „plnému tlaku“ k integraci EU a slibují, že nebudou tolerovat vzdor proti uprchlickým kvótám

Emmanuel Macron požadoval bližší a rychlejší integraci EU na superstát v projevu, v němž slíbil, že „nepodlehne“ konzervativním východním členům, kteří věří v Evropu silných národů.  

V projevu v Aachenu, kde získal letošní cenu Charlemagne pro Evropu za „uznání své vize nové Evropy“ a za „rozhodující postoj“ proti nacionalismu, francouzský prezident vyzval Brusel, aby v plné míře pokročil v oblasti měnové unie a vytvořil jednotnou zahraniční politiku a obrannou strategii pro celý blok.

Odsuzujíc „hudbu nacionalismu“, která je všudypřítomná po celé Evropě,“ Macron vyzval eurofily, kteří chtějí vidět větší moc soustředěnou v Bruselu, aby „se posunuli kupředu s plným tlakem a co nejrychleji“ s plány na integraci, aby se utopily „jasné hlasy nacionalistů a demagogů.“„Všude v Evropě se znovu objevuje ostnatý drát, a to i v myslích,“ varoval francouzský vůdce a prohlásil, že „nepodlehne ničemu“ v boji proti Maďarsku a Polsku kvůli takzvaným evropským hodnotám, píše Politico.   

Angela Merkelová také potvrdila vizi bývalého investičního bankéře a prohlásila: „Přicházíme z různých politických minulostí, ale najdeme společný základ a to je kouzlo Evropy.“

Německá kancléřka také zopakovala předchozí výzvy k nové migrační politice EU založené na „solidaritě“ v celém bloku a trvala na tom, že uzavření hranic lidem ze třetího světa není „řešením“.

Požadujíc, aby lídři EU chránili „evropský systém hodnot, důstojnost každého jednotlivce, zkrátka všechno, co představuje evropskou identitu,“ Merkelová varovala blok, že by měl udělat vše, aby chránil před „úzkoprsými a zpět se ohlížejícími nacionalisty a autoritářskými pokušeními.“

V tentýž den maďarský premiér Viktor Orbán využil svého inauguračního projevu v Budapešti, aby odsoudil EU a označil ji za „noční můru“.

„Evropská unie musí fungovat jako spojenectví svobodných národů a musí se vzdát své bludné noční můry Spojených států Evropy,“ uvedl a slíbil, že se postaví proti masové migraci – což je cíl, který podle něj povede k rozpadu národních států a k vytvoření „otevřené společnosti“ ovládané z Bruselu.

Předchozí vítězové ceny Charlemagne, která se uděluje za úsilí o dosažení pokroku v integraci do EU, byli, Tony Blair, Henry Kissinger, Bill Clinton a Angela Merkelová.

 

(Breitbart/ svobodnenoviny.eu Angela Merkelová Emmanuel Macron Foto: AFP)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Macron a Merkelová vyzývají k „plnému tlaku“ k integraci EU a slibují, že nebudou tolerovat vzdor proti uprchlickým kvótám

  • Pokusy o vytvoření Čtvrté říše se dají zastavit tím, že nebudeme jen poslušní troubové a budeme obchodovat svobodně s Ruskem a Čínou. Politiky typu Háchy nesmíme nikdy volit. V každých volbách je třeba si hlídat, abychom nevolili jen tupé Eurohujery.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*