Lidstvo nepřežije dalších 1000 let, aniž by uniklo z „křehké“ Země

Lidstvo nepřežije dalších 1000 let, aniž by uniklo z „křehké“ Země

Lidská rasa nepřežije dalších 1.000 let, pokud nebude schopna uniknout z „křehké“ Země, varoval fyzik Stephen Hawking během své přednášky o vesmíru a dodal, že musíme expandovat na jinou planetu.            

Ve svém projevu debatní společnosti Oxford Union, Hawking uvedl, že je nutné „pokračovat v osídlení vesmíru pro budoucnost lidstva.“

„Nemyslím si, že přežijeme dalších tisíc let bez útěku mimo naši křehkou planetu,“ citoval Hawkinga deník Independent.

Poznámky Hawkinga přichází poté, co v lednu odhadoval, že lidská kolonie na Marsu nebude vybudována dalších 100 let, přičemž fyzik zdůraznil, že lidský rasa musí být „velmi opatrná“ v době vedoucí až k tomuto bodu.

Během své přednášky se 74letý fyzik také vyjádřil k práci lidí, kteří se dostali „tak blízko k pochopení zákonů, která nás a vesmír řídí,“ což označil za „triumf“.

Hovoříc o těchto úspěších, Hawking popsal současné dny jako „slavnou dobu být naživu a dělat výzkum v teoretické fyzice.“

Hawking také hovořil o jeho vlastních úspěších- byť poněkud skromným způsobem- tím, že uvedl, že je rád, když mohl dát „malý příspěvek“ k měnícímu se obrazu vesmíru, ke kterému dochází v průběhu posledních 50 let.

Pohledem do budoucnosti, Hawking hovořil o „ambiciózních cílech,“ tvrdíc, že „budeme mapovat pozice miliónů galaxií za pomocí (super) počítače, jako je Cosmos. Poté lépe pochopíme naše místo ve vesmíru.“

Cosmos, jeden z největších světových počítačů, se nachází v Centru Stephena Hawkinga pro teoretickou kosmologii (CTC) na universitě v Cambridge.

Hawking také povzbudil publikum slovy: „Pamatujte si dívat se na hvězdy a ne dolů k nohám.“

„Snažte se pochopit, co vidíte, a buďte zvídaví v tom, co činí existenci vesmíru. Buďte zvědaví. Ať se může život zdát jakkoli těžký, vždy existuje něco, v čem můžete uspět. Záleží na to, abyste se prostě nevzdali,“ uvedl fyzik.

 

(RT/ svobodnenoviny.eu Stephen Hawking Foto:AFP)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Lidstvo nepřežije dalších 1000 let, aniž by uniklo z „křehké“ Země

  • No a kdo za to může, já vím jedno jistě. Za to může každý z nás kdo se podílí na dnešním „moderním“ konzumním způsobu života.
    Kdo vlastně určuje co je moderní? No na to si každý odpovězme sám. Každý z nás to může ovlivnit dvěma existujícími směry zaručeně a to je buď to se připojit. A chovat se stejně jako ostatní. A nebo se odpojit od této zkažené společnosti. A zkusit něco jiného.
    Aram Filip

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*