Lídři EU chtějí bojovat s ruskou „desinformací“ ohledně války na Ukrajině

Lídři EU chtějí bojovat s ruskou „desinformací“ ohledně války na Ukrajině

Evropští lídři požádají příští týden jejich šéfku pro zahraniční politiku, aby vypracovala plán, jak čelit ruské „desinformační kampani“ ohledně konfliktu na Ukrajině, ukázal návrh závěrů ze summitu EU.

Vedoucí představitelé EU, kteří se setkají na zasedání konaném 19-20 března, předají vysoké představitelce Unie pro zahraniční vztahy Federice Mogheriniové návrh, aby do dalšího summitu pořádaném v červnu vymyslela, jak podpořit svobodu sdělovacích prostředků a evropské hodnoty v Rusku.

disinformation desinformace

„Evropská rada zdůrazňuje, že je třeba napadnout probíhající ruskou „desinformační kampaň“, a vyzývá vysokou představitelku, aby připravila do června pro Evropskou radu akční plán ke strategické komunikaci na podporu svobody médií a evropských hodnot,“ stojí v návrhu.

„Evropská rada vítá zřízení komunikačního týmu jako první krok v tomto směru,“ stojí dále v návrhu získaném agenturou Reuters.

Televizní stanice financované ruskou vládou, jako je RT, vysílající v angličtině, španělštině, arabštině, němčině a francouzštině, neustále rozšiřují svou činnost. Mnoho západních televizních vysílání omezily jejich rusko-jazyčné služby po ukončení studené války.

Diplomaté EU uvedli, že EU bude muset najít způsob, jak řešit ruské desinformace v samotném Rusku, stejně jako v západoevropských zemích, jako je Německo a u ruských sousedů EU, s velkými počty ruských menšin, jako je tomu v pobaltských státech.

Ruská místní televize, pod silnou kontrolou státu, vylíčila pro-ruské povstání na východě Ukrajiny jako spontánní reakci na převrat nacionalistických ukrajinských sil v Kyjevě, uvádí agentura Reuters. Západ obviňuje Moskvu z podněcování bojů, včetně dodávek zbraní a vojsk- něco, co Kreml odmítá.

 

Reuters / redakce svobodnenoviny.eu

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Lídři EU chtějí bojovat s ruskou „desinformací“ ohledně války na Ukrajině

  • Nestacim koukat. Co kdyby Rusko zacalo resit desinformace eu? To by bylo zase halo..

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*