Lidi v italském městě protestují proti otevření azylového střediska pro mladistvé migranty (Videa)

Lidi v italském městě protestují proti otevření azylového střediska pro mladistvé migranty (Videa)

Přibližně dvě stě aktivistů se shromáždilo před radnicí Ventimiglia v severní Itálii, aby protestovali proti výstavbě přijímacího střediska, který má ubytovat 30 nezletilých migrantů bez doprovodu, kteří hledají azyl v Evropě.

Demonstranti se postavili proti projektu sponzorovaného Červeným křížem a tvrdí, že se obávají, že mladí lidé ve věku 14 až 15 let se budou chovat špatně a potenciálně se začnou zabývat zločinem. Protestující také řekli starostovi Enricu Ioculanovi, že nechtějí, aby jejich obec platila za jejich bydlení a vzdělávání.

„Do 31. prosince bylo vyčleněno 142 000 EUR pro nezletilé, kteří nejsou ani ve skutečnosti nejsou nezletilými, protože skuteční nezletilí se nacházejí v sousedních obcích. Proč je musíme podporovat?“ Řekl jeden z protestujících.

Loculano, který přišel k demonstrantům, uvedl, že také nepodporuje otevření centra, ale že zde existuje zákonná povinnost.„Mohl bych s vámi souhlasit. Existuje však zákonná povinnost, která požaduje po místních úřadech – a to platí po celé Itálii – aby, když je označena přítomnost mladistvých, tato obec nesla všechny náklady. Není to tak, že by z toho byla obec šťastná,“ řekl starosta. „Nejsem rád, že zaplatíme ty peníze. Chápete? Je to však zákonná povinnost.“

Červený kříž se rozhodl kvůli protestu počátek stavby odložit, informoval deník Il Giorannale. Demonstranti uvedli, že se v sobotu shromáždí znovu.

Protestující také souhlasili, že vznesou námitky k Silvanovi Tizzanovi, prefektovi provincie Imperia, kde se město nachází. Je to malý hornatý region na pobřeží poblíž Francie. Přeshraniční cestovní ruch je tradičně významným odvětvím pro Ventimigliu, takže volba umístění uprchlického centra v turistické oblasti dále protesty podpořila.

Organizátoři protestu tvrdí, že shromáždili více než tisíc podpisů za petici, která vyzývá k zablokování stavby, což představuje velkou část městské populace (25 000).

Proti-uprchlické protesty ve Ventimiglii nejsou zdaleka jediné. Itálie je primární destinací pro žadatele o azyl, kteří se snaží dostat z Libye do Evropy, a tento rok získal více než 90 000 osob. Náklady na přesídlení uprchlíků poškozují již tak napjatou italskou ekonomiku, přičemž mnoho občanů obviňuje EU z toho, že se jí nepodařilo přerozdělit zátěž mezi všechny členské státy EU.

Události ve Ventimiglii jsou „strašnou tragédií“ jak pro uprchlíky, tak pro místní obyvatele, řekl Keith Best, bývalý místopředseda Evropské rady pro uprchlictví a emigraci kanálu RT.

„Nikdo nechce (žadatele o azyl) na svém dvorku a to je pravda po celé Evropě. A byli jsme svědky hanebného znevažování jakéhokoli druhu humanitárního závazku pomáhat lidem, kteří prchají z nejhorších míst na světě,“ uvedl Best.

Ale Best dodal, že má také „obrovskou soustrast s občany z Ventimiglie. Nikdo v tomto klidném, mírovém a turistickém městě nechce vidět tisíce cizinců a podle jejich názoru se stanou ulice méně bezpečné.“

S tím, jak se Itálie potýká s přílivem přistěhovalců, „nedostatek jídla a oblečení zjevně povede k tomu, že lidi budou dělat zoufalé kroky,“ dodal Best.

Evropská unie je viněna ze situace s uprchlíky, řekl Best a dodal: „Teprve tehdy, až bude v Evropě skutečný smysl pro solidaritu, uvidíme, že se některé z těchto problémů vyřeší.“

 

(RT/ svobodnenoviny.eu Foto: Youtube/Ruptly)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Lidi v italském městě protestují proti otevření azylového střediska pro mladistvé migranty (Videa)

  • A je to tady zcela zřejmé nastolování Kalergiho plánu což se rovná legální genocidě pomocí mísení ras. Nedovolme to.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*