Levicové skupiny tvrdí, že hněv výtržníků napříč Francií je „legitimní“

Levicové skupiny tvrdí, že hněv výtržníků napříč Francií je „legitimní“

Řada levicových skupin, včetně politických stran a odborových svazů, podepsala dopis, v němž prohlašuje, že hněv, který vedl k rozsáhlým nepokojům za poslední týden ve Francii, je „legitimní“.

Dopis, který podepsal odborový svaz Všeobecné konfederace práce (CGT), organizace Kolektivně proti islamofobii ve Francii, Revoluční feministé, Komunistická strana pracovníků Francie a mnoho dalších, tvrdí, že nepokoje jsou výrazem „legitimního hněvu“.Dopis byl zveřejněn na webových stránkách Bondy Blog, blogu vytvořeném po nepokojích v Paříži v roce 2005, který se zaměřuje na předměstí Francie obydlené převážně migranty, tvrdí, že tyto oblasti jsou na „frontové linii“ při pandemii koronaviru.

„Rasová diskriminace, již nesnesitelná, je posílena policejní beztrestností a zvyšuje se tak násilí a ponížení … K tomu můžeme přidat diskriminační zákaz vycházení, který obyvatelům těchto čtvrtí nařizuje město Nice,“ uvádí se v dopise.

„Proti nerovnosti a diskriminaci je třeba důrazně bojovat a odstranit jí. Budeme se podílet na tomto boji za rovnost, spravedlnost a důstojnost,“ stojí dále v dopise.

Bondy Blog byl dříve kritizován historikem Guylainem Chevrierem po „Theo Affair“ v roce 2017, kdy došlo k rozsáhlým nepokojům v Paříži a jeho okolí poté, co černoch jménem Theo tvrdil, že ho policie brutálně zbila a vrazila mu úmyslně do konečníku obušek.

Pan Chevrier obvinil Bondy Blog z „prosazování násilí“ a řekl, že web „systematicky podporuje městské násilí, nepokoje, bez ohledu na jejich příčiny, proti policii, kolem které pěstuje nenávist a skrze ni proti státu, republice“.

Poslední nepokoje, které se rozšířily napříč Francií, začaly minulý víkend a pokračovaly několik dní s tím, že řada policistů a hasičů byla napadena mladými lidmi z takzvaných „zranitelných“ oblastí ve městech po celé zemi, a to i přes přísná opatření k zastavení šíření koronaviru.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*