Lekce slušného chování pro Milion chvilek od „slepého vidláka“

Lekce slušného chování pro Milion chvilek od „slepého vidláka“

Chvilkaři chtějí zapojit venkovany, přesto je urážejí označením „vidláci“. Hrají si na „chytré“, chtějí nás politicky převychovávat, ale ukazují jen svou hloupost a ignoranci, zejména v taktice, marketingu a nedostatku slušného chování.

Pokud bych já osobně chtěl ve chvilkařském stylu nějakou skupinu lidí o něčem přesvědčit, jak se říká „navážno“, věnoval bych tomu čas a energii, zorganizoval bych množství stejně smýšlejících, zajistil bych si finanční podporu ze zahraničí…, rozhodně bych si zakázal přesvědčované jakkoli ponižovat, posmívat se jim a dávat jim najevo, že se cítím být něčím víc než oni, i kdybych si to třeba v soukromí nakrásně myslel.

Nejsem odborník na politický marketing a „public relations“, ale zdravý selský rozum mi říká, že když chci někoho přesvědčit / zmanipulovat, naopak s ním musím jednat s respektem a ukázat mu, že je „skvělej“, že mu jenom chci vysvětlit něco z branže, které zase dobře rozumím sám. Podobně to dělají různí ti „šmejdi“, lákající lidi ke koupi předraženého zboží „hned teď“ či k zapojení do nějakého kšeftu na způsob pyramidy. Jenže „ten slavný“ Mikuláš Minář si ani neumí zhodnotit, když už chce někomu vnucovat své názory, jak to dělat aspoň trošku chytře.



Neumí si zhodnotit, že volič Babiše je přede vším naštvaný na Kalouska a další, kteří se k nim za Nečasovy vlády chovali ošklivě. Kdyby byli chvilkaři skutečně chytřejší než my „vidláci“, nemohli by skandovat – „Míra na hrad“, museli by si místo Míry najít někoho přijatelnějšího pro ty, jež chtějí odlákat od Babiše.

Chápali by, že zejména starší generace je citlivá na veřejné projevy agrese a vulgarity, takže by museli odsoudit odporné pokřikování na Klause mladšího, jakkoli s ním nemusí politicky souhlasit. Dělali by demonstrace v podobně slušném a uměřeném duchu, jako byly ty v listopadu 1989. Jde přece povětšinou o mladé lidi, jsoucí na internetu jako doma, tak proč si nepřehrají veřejně dostupná videa z listopadu 1989, např. z Youtube, jako jsem to již před časem udělal já, „slepej vidlák“??? Proč se jimi neinspirují?

Naopak ještě bezostyšně lžou ve stylu, že kdo prý čte třeba jen MF dnes, jinak řečeno „Babišovy noviny“, nemá prý šanci se dozvědět o Babišovu střetu zájmů a blablabla. To jen svědčí o tom, že sami asi nevědí, co píšou „Babišovy noviny“ na internetu, jako třeba:

4. prosince 2019, 20:30

Milion chvilek oznámil další protesty. První už příští týden v Praze

A z Idnesu jsem se 3. prosince večer dověděl toto (zveřejněno již kolem 16. hod.):

Česko má kvůli Agrofertu vracet dotace za 235 milionů, píše se v auditu

Jak potom má člověk alespoň se špetkou inteligence věřit takovým lidem jako Minář a spol., kteří neumí překročit vlastní stín, vylézt ze své sociální bubliny a zjistit si, co skutečně píší média, která čtou ne jen Babišovi voliči, ale třeba i lidé jako já, vlastenci, kteří Babiše nikdy nevolili, protože příliš ustupuje havlistům a Bruselu, ale chápou, že lepší Babiš než Demoblok s Piráty?

Pokud já bych z pozice čtenáře chtěl něco vyčíst „Babišovým médiím“, tak to, že mi zatajují, jak se chvilkaři a jejich souputníci o nás dehonestačně vyjadřují, že jsou na to příliš ustrašená, takže musím hledat jinde.

Citace 1:

„Jak se mají například lidé, kteří čtou jen MF DNES dozvědět, co se děje, když to tamní Babišovi píáristé vydávající se za novináře jednoduše nenapíší? Ačkoliv je to ta nejdůležitější záležitost v zemi. Je zkrátka potřeba s lidmi mluvit,“ říká Malát.

Citace 2:

Mediální analytička Irena Ryšánková si také přisadila: „Pokud chce Milion chvilek prosadit své zájmy, nemyslím, že by k tomu pomohly zrovna tyhle typy příspěvků, jako třeba od Jana Pesera: ‚Demonstrace budou každý týden, doufám, a přímý přenosy i pro vidláky z venkova.‘

Ten venkov, přátelé, nás živí,“ vzkazuje.

Termín ,,,vidláci“ použil i publicista Jan Jetmar, který vyzývá k občanské neposlušnosti formou zablokování hlavního města. ,,Blokovat vlaková nádraží, metro, letiště. Blokovat přechody ve městech. Vyhlásit stávku. Ten zločinec a estébácký udavač musí pryč! Když zablokujeme Prahu, tak ho to položí a vidláci mu nepomůžou,“ uvedl na Facebooku ohledně Babiše.

Zdroj:

„Zapojit i vidláky z venkova!“ Vaří se to: Odpůrci Babiše prý přitvrdí. I Milion chvilek

Takže, drazí chvilkaři, jen tak dál, mám z vás radost, jak si podřezáváte větev svou vlastní blbostí, jen se nafoukněte ještě víc, buďte sprostí a urážejte nás, co nežijeme v Praze, čím větší kadenci nasadíte, tím dřív se totálně zdiskreditujete i u toho mála, které ve vás ještě vkládá nějakou eurohujerskou naději.




Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*