Le Penová předběhla v nových volebních průzkumech do EU i Macrona

Le Penová předběhla v nových volebních průzkumech do EU i Macrona

Národní shromáždění Marine Le Penové je na vrcholu v předvolebních průzkumech do Evropského parlamentu před stranou francouzského prezidenta Emmanuela Macrona, informuje deník Breitbart.
Anketa provedena společností Ipsos umístila populistickou pravicovou stranu Marile Le Penové na první příčku s 22% před stranou La République En Marche! Emmanuela Macrona, který získala 21,5%. Na třetím místě jsou pravicoví republikáni s 13,5%.

Dvě další nedávné ankety také přisoudily straně Marine Le Penové první místo. Průzkum z minulého týdne od společnosti Fop-Fiducial dal Národnímu shromáždění Le Penové 23% a společnost LREM 21,5%. Průzkum OpinionWay, který byl zveřejněn minulý čtvrtek, dal straně Le Penové dokonce 24% před Macronovou stranou s 21 procenty.

Očekává se, že populistické, vlastenecké strany dosáhnou ve volbách do Evropského parlamentu velké zisky.

Britská strana, jež prosadila Brexit, se již několik týdnů drží na prvním místě a udržuje si vedoucí náskok. Poslední průzkum společnosti YouGov umístil stranu Nigela Farage na první místo s 30%, za ní následuje labouristická strana s 21% a konzervativci s 13%.

Zatímco v Itálii, populistický místopředseda vlády Mateo Salvini se se svou pravicovou stranou Liga umístil minulý týden na prvním místě s 32,8%, podle průzkumu Index Research.

Vládnoucí koaliční partner Ligy Hnutí pěti hvězd (M5S) je na 22%  levicová demokratická strana je na třetím místě s 20,5%.

Le Penová v Evropě propaguje populistickou superskupinu stran pocházejících z Německa, Rakouska, Dánska a dalších, včetně strany Liga Mattea Salviniho.

Během kampaně v Bruselu, v komentáři publikovaném deníkem Politico, Le Penová uvedla: „Jako pravicové strany jsme dlouho zůstali v Evropě izolovaní“.

„Teď máme šanci změnit Evropu zevnitř. Je možná à la carte Evropa, Evropa spolupráce mezi národy.“
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Le Penová předběhla v nových volebních průzkumech do EU i Macrona

  • Macron si myslel, že půjde ve stopách Napoleona a bude císařem evropské říše. Merkelová měla ambice být vůdcem evropské říše. Naštěstí jsou oba odepsaní a voliči v jejich zemích jim vystaví účet.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*