Le Penová: EU byla první obětí koronaviru

Le Penová: EU byla první obětí koronaviru

Francouzská vůdkyně Národního shromáždění Marine Le Penová prohlásila, že Evropská unie byla první obětí koronaviru s odkazem na nedostatek solidarity v boji proti vypuknutí nákazy.  Le Penová uvedla, že politický blok selhal dokonce i v tom, když vydal prohlášení o viru – což je pravděpodobně odkaz na prohlášení předsedkyně Evropské komise Ursuly von der Leyenové, která požadovala, aby hranice členských států zůstaly otevřené.

„Je to velmi závažné, protože první věcí, kterou děláme, když jsme konfrontováni s epidemií lidí, rostlin nebo zvířat, je samozřejmě okamžitá kontrola hranic, aby se zabránilo šíření epidemie,“ řekla Le Penová.

Le Penová dále uvedla, že „EU řekla pravý opak, protože je to ideologie. Volný pohyb je náboženství. Ani smrt nedokáže přesvědčit její vůdce, že je zjevně nutné na určité období uzavřít hranice, aby se zabránilo lidem z oblastí postižených virem jeho dalšímu šíření. Přesně k tomu došlo v Evropě.“

Na otázku ohledně následků epidemie, uvedla, že EU se z toho nepoučí, ale že samotné členské státy odstraní potřebu být strategičtější a přestanou během krize tolik věřit v globalizmus.

„Je to konec nového světa, který Emmanuel Macron nabízel, ještě než mohl začít,“ předpověděla.

Le Penová je už roky známou kritičkou Evropské unie a v roce 2015 obhajovala, že by Francie měla uspořádat referendum o členství v bloku. O rok později uvedla, že každý člen EU by měl uspořádat referendum o setrvání v EU.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*