Lavrov: USA vydírají Rusko

Lavrov: USA vydírají Rusko

la

USA tlačí na Rusko, aby schválilo rezoluci OSN povolující vojenskou intervenci v Sýrii výměnou za americkou podporu vstupu Sýrie do OPCW, uvedla RT.“Naši partneři nás začali vydírat: ‘Pokud Rusko nedpoří rezoluci pod Kapitolou 7, tak stáhneme naší podporu syrského vstupu do Organizace pro zákaz chemických zbraní (OPCW).’ Tohle je úplně mimo od toho, na čem jsme se s ministrem zahraničí Johnem Kerrym shodli.” řekl ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov programu Sunday Time televize Channel 1.

Kapitola 7 charty OSN by povolila potenciální vojenskou intervenci v Sýrii.

Šéf Ruského Ministerstva zahraničí dále řekl, že byl překvapen “lhostejným” přístupem Západu ke konfliktu.

“Naši partneři jsou zaslepení ideologickou misí pro změnu režimu.” řekl. “Nemohou uznat, že udělali další chybu.”

Dále prohlásil, že kdyby se Západ doopravdy zajímal o mírové řešení konfliktu, který trvá už přes dva roky, tak by se snažili tlačit na vstup Sýrie do OPCW, a ne na svržení prezidenta Bashara Asada.

“Jsem přesvědčen, že Západ to dělá proto, aby ukázal, že to oni na Středním východě rozhodují. Tohle je totálně politizovaný přístup.” řekl.

Sergej Lavrov také trval na tom, aby se likvidace syrských zásob chemických zbraní účastnila i opozice.

“Řešení, která jsou v současné době v OPCW připravována, naznačují, že všechny zásoby syrských chemických zbraní musí být předány pod kontrolu a pak zničeny.”

Lavrov dále řekl, že Západ neříká “celý příběh,” když prohlašuje, že chemické zbraně vlastní jen režim, a ne opozice.

Dodal, že dostupné informace potvrzují, že minimálně dvakrát rebelové převzali oblasti, na kterých byly skladovány chemické zbraně a ty pak spadly do špatných rukou.

“Podle našich odhadů je silná pravděpodobnost, společně s domácícími laboratořemi, ve kterých se militanti snaží vytvořit škodné a smrtící směsi, že jsou data pravdivá.” řekl.

“Přípravná práce pro inspektory OPCW vyžaduje, aby ti, kteří financují a sponzorují opoziční skupiny , včetně extrémistů, požadovali předání zbraní, které byly ukradeny, na zničení a následovali Konvenci pro zákaz chemických zbraní.”

zdroj : wertyzreport.com

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*