Lavrov: USA demonstrují „rafinovanou touhu“ zachránit teroristy v syrském Idlibu

Lavrov: USA demonstrují „rafinovanou touhu“ zachránit teroristy v syrském Idlibu

Washington nikdy nesplní svůj slib, že oddělí takzvanou „umírněnou“ syrskou opozici a opět se zdá, že se snaží zachránit Frontu an-Nusrá v Idlibu, uvedl ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov.„Deeskalační oblast v Idlibu zůstává jediným místem, kde se soustředí desítky tisíc extremistů, které vede Jabhat al-Nusra, řekl Lavrov ruskému kanálu Jedna. „Naši partneři, včetně Američanů, nás neustále ujišťovali, že zajistí oddělení tzv. umírněné opozice od teroristů.“

„Nechceme opakovat neúspěchy, včetně těch z Obamovy administrativy, která přísahala a podepsala svou povinnost oddělit umírněné od teroristů, ale nedokázala tak učinit. Teď jsme svědky stejné rafinované touhy, pokud správně chápu situaci, abychom nechali an-Nusru být.“

Moskva opakovaně upozornila mezinárodní společenství na nebezpečí teroristických frakcí působících v Idlibu a v jeho okolí a že jsou zásobovány zbraněmi a municí ze zahraničí. Ruské ministerstvo obrany minulý týden upozornilo na plány militantů provést v Idlibu chemický útok pod falešnou vlajkou, aby ho svedli na syrskou vládu.

Případ syrské severozápadní provincie zůstává nadále otázkou „zvláštního znepokojení“ pro Rusko, Sýrii a Turecko, uvedl tiskový mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov, když komentoval „varování“ amerického prezidenta Donalda Trumpa. Vůdci z Ruska, Íránu a Turecka se mají setkat v pátek v Teheránu, aby projednali strategii pro Idlib.

 

(Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov Foto : PressTV)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Lavrov: USA demonstrují „rafinovanou touhu“ zachránit teroristy v syrském Idlibu

  • Vzdyt ty teroristy i USA financuji, vyzbrojuji nejmodernejsimi zbranemi a cvici. To by byla velka skoda, kdyby teroriste jako zastupna armada USA a jejich spojencu byla v Idlibu znicena a zbrane by padly do rukou syrske armady! Proto je Syrii zakazovano, osvobodit posledni uzemi pod vladou teroristu!! Proto USA a NATO za pomoci specialistu z GB pripravuji chemicky utok Bilych prileb v Idlibu, ktera zase hodi na Asada, aby ho mohly bombardovat a nicit jeho zemi.
    Rusky zastupce v Rade bezpecnosti OSN o tom uz informoval, v mediich ani slovo o tom! To ovsem ty silence nezastavi, jako predchozi utok raketami skrze NATO a USA na Syrii.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*