Lavrov: OSN musí neprodleně aktualizovat svůj seznam teroristických skupin

Lavrov: OSN musí neprodleně aktualizovat svůj seznam teroristických skupin

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov vyzval OSN, aby včas aktualizovala svůj seznam teroristických organizací, aby různé skupiny nemohly uniknout odplatě změnou jejich názvu.

„Mezinárodní společenství má povinnost zůstat nezlomné v boji proti terorismu, OSN musí včas aktualizovat seznamy teroristických organizací,“ řekl v pondělí Lavrov na trojstranném setkání ruských, íránských a ázerbájdžánských představitelů v Baku.

Podle ministra se teroristé „pokouší zachránit si své životy“ přejmenováním svých skupin.

„Rusko je přesvědčeno, že navzdory veškerému imitování skupiny Jabhat al-Nusra, je nezbytné pokračovat v boji proti teroristickým organizacím a aktualizovat celou dobu jejich seznamy,“ zdůraznil ministr.

Na konci července, jedna z největších teroristických skupin zapojených do syrského konfliktu, Fronta an-Nusrá, oznámila přerušení svých vazeb s Al-Kájdou a změnila svůj název na Jabhat Fatah al-Sham.

Dne 2. srpna došlo v syrském Aleppu k chemickému útoku, ve kterém zemřelo sedm lidí a 23 dalších bylo zraněno. Útok provedla skupina Harakat Nour al-Din al-Zenki, která byla považována za „umírněnou opozici“ a byla podporována USA, podle ruské armády.

Lavrov se rovněž dotkl ukrajinského problému a uvedl, že Rusko je připraveno jednat ve formátu „Normandské čtyřky“ na okraji zasedání G20 v čínském Hangzhou 4-5. září.

Normandská čtyřka sdružuje představitele Ruska, Německa, Francie a Ukrajiny, a pracuje na vyřešení konfliktu ve východní Ukrajině.

„Pokud budou naši němečtí a francouzští partneři, stejně jako čínští hostitelé, souhlasit s návrhem Kyjeva uspořádat setkání na okraj summitu G20, budeme na to určitě připraveni,“ uvedl Lavrov.

Ministr také zdůraznil, že setkání „by bylo docela včasné a vhodné“ vzhledem k nedávnému zhoršení situace v Donbasu. Lavrov uvedl, že sdílí obavy Moskvy nad rostoucí kyjevskou vojenskou činností na východní Ukrajině.

Na jaře 2014 byla ukrajinská armáda vyslána na jihovýchod země, poté, co lidé v Doněcku a Lugansku odmítli uznat novou popřevratovou vládu v hlavním městě. Téměř 9.500 lidí bylo zabito a více než 22.100 zraněno během dvou let bojů, podle údajů OSN.

 

(RT/ svobodnenoviny.eu Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov Foto: PressTV)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Lavrov: OSN musí neprodleně aktualizovat svůj seznam teroristických skupin

  • Teroristické skupiny cvičí a vyzbrojují USA k prosazování svých zájmů. Pokud se některá vymkne kontrole, uznají jí za teroristickou. Bez podpory USA by teroristické skupiny neměly šanci a IS by vůbec nevznikl. Pro USA je noční můrou klid v regionu, který by byl na nich nezávislý. V nejbližší době očekávám teroristické útoky v Turecku a další pokusy o převrat, protože Erdogan se obrací k Rusku a na USA už není zvědavý. Budou si chtít dosadit svou loutku, která bude poslušná.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*