„Láska je jediný Bůh!“ Hudební producent a aktivista se rozbrečel v přímém přenosu, když hovořil o palestinských dětech

„Láska je jediný Bůh!“ Hudební producent a aktivista se rozbrečel v přímém přenosu, když hovořil o palestinských dětech

Producent a mírový aktivista Steve Robertson vysvětluje, proč bojuje za Palestinu a hovoří o jeho posledním projektu- přínosném albu pro Gazu které zahrnuje hudebníky oceněné cenou Grammy, kteří podpurují toto poselství míru.

Podpora pro palestinské události přichází v mnoha podobách. Skupina světoznámých hudebníků oceněných cenou Grammy se spojili, aby vytvořili album na podporu palestinského lidu s názvem „2 Unite All“. Mezi zúčastněnými hudebníky se objevili hvězdy jako Peter Gabriel z kapely Genesis, Rick Allen z kapely Def Leppard, frontman skupiny Systém of Down Serj Tankian a operní pěvkyně Sasha Cooke.

Steven Robertson, který je také zároveň generálním ředitelem a zakladatelem projektu Mír na Zemi, hovořil se stanicí RT.

Foto: Reuters/Ibraheem Abu Mustafa
Foto: Reuters/Ibraheem Abu Mustafa

Projekt Mír na Zemi, vysvětlil Robertson, je zapojený do několika mírových iniciativ na Blízkém východě.

V roce 2011 jsme přivezli tisíc palestinských uprchlických dětí na základnu Hory pokušení v Jerichu a nechali jimi zformovat obraz Picassovy holubice míru. Poté následoval živý koncert v Betlémě,“ uvedl Robertson.

V roce 2012 jsme uspořádali další akci s názvem „Free All“, kde několik stovek palestinských chlapců a dívek šli k dělící stěně v Betlémě a přitiskli na ni jejich barvou pokryté ruce, aby tak vytvořili vizuální obraz s prosbou k jejímu zničení.

Se slzami v očích, Sveve vysvětlil, že když slyšel o holčičce z Gazy, která se je v komatu v nemocnici, a že v případě, že se probudí, dozví se, že celá její rodina byla zabita izraelskou bombou, uvědomil si, že musí něco udělat. To byl impuls k vytvoření alba „2 Unite All“.

Izrael zabil v roce 2014 více Palestinců, než kdykoliv jindy od začátku okupace v roce 1967. Podle údajů OSN, bylo v roce 2014 zabito 2314 Palestinců a 17.125 jich bylo zraněno. V roce 2013, bylo zabito méně než 40 Palestinců a kolem 400 jich bylo zraněno.

Steve vysvětlil, že čelil problémům ze strany několika hudebníků z Hollywoodu, kteří jsou napojeni na silnou židovskou lobby, ale za palestinskou věc se postavila velká většina z nich.

Všichni hudebníci zaujali k tomuto tématu opravdu odvážný a silný postoj,“ uvedl.

Steve poté upozornil na zeď, kterou Izraelci vybudovali kolem Palestiny.

Lidé opravdu nemohou pochopit, proč tam je kolem Palestiny postavena 40stop vysoká zeď, a že Gaza je osamocené vězení kolem tohoto stěnového systému,“ uvedl.

Robertson uvedl, že Izraelci, stejně jako Palestinci, si také zaslouží lásku a ochranu.

Všechny tyto duchovní učení nám ukazují, že je opravdu jen jeden Bůh, a to je Bůh lásky, jestli se nám podaří najít tu lásku v sobě a sdílet tu lásku s jinými lidmi, budeme mít na planetě klid. A to je to, o co se tito hudebníci snaží, sjednotit všechny kolem, to je to poselství „2 Unite All“,“ uvedl Robertson.

 
RT/ Tomas Daleko

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*