Lampedusa, 11 Tunisanů zachráněných na moři se zavazadly a s pudlem na vodítku

Lampedusa, 11 Tunisanů zachráněných na moři se zavazadly a s pudlem na vodítku

Migranti v šortkách, sluneční brýle, cigarety v ruce, s pudlem na vodítku a zavazadly : zadrženi pobřežní stráží, 11 Tunisanů přistálo na sicilském ostrově Lampedusa.

To už je vážně výsměch! Jako z reklamy:

«Progresivní Levice vám přeje příjemnou dovolenou»Jak již informoval deník Corriere della sera, vypadalo to jako jedna z mnoha lodí zadržených pobřežní stráží na Lampeduse. Ale na lodi, která nedávno přistála na sicilském ostrově, bylo nejen jedenáct migrantů, včetně tří žen, ale také pudl držený na vodítku.

 

Migranti byli zadrženi a přeloženi na člun pobřežní stráže, která je odvezla na molo Madonnina. Tři ženy, jedna z nich s velkým slaměným kloboukem, měly s sebou také zavazadla. Sedm dalších Tunisanů policie vystopovala na útesu Portu ‘Ntoni, vedle Cala Croce. Migrantům se podařilo dostat na pevninu na malé loďce. Když byli spatřeni, byl spuštěn poplach. Oblast Portu ‘Ntoni a Cala Croce jsou tradičně přeplněné turisty.

Zdroj:

https://www.corriere.it/cronache/20_luglio_27/lampedusa-soccorsi-mare-11-tunisini-bagagli-barboncino-d49c2454-d004-11ea-b6b4-c1fd88d9cdd9.shtml?fbclid=IwAR1NAjsSBbGOrg4auM2WliZDL9tw3gib4xTPbu1mHzuiyBlB8J7uEntg-dg

 

Aktualizace 28.07.2020, 03:00 hod.

Zprávu potvrdila Pobřežní hlídka, s níž se spojil deník la Repubblica, a předpokládá se, že skupina migrantů si vybrala turistické oblečení s pudlem jako strategii, aby se zamíchali mezi turisty na Lampeduse a zůstali tak bez povšimnutí.

Jak uvádí la Repubblica a Il Messaggero, žena s pudlem na vodítku sdělila na mikrofon Mediaset News:

„Byla jsem 15 let v Itálii, poté jsem se vrátila do své země a nyní jsem se do Itálie vrátila, protože se mi tu líbí. Doufám, že si najdu práci a svobodu, protože Tunisko je plné věznic, je plná hnusu. Dohromady jsme si koupili loď. Každý z nás dal nějaké peníze a jeli jsme sem“.

Jeden z dalších migrantů uvedl, že utekl ze své země. Zpráva o migrantech s pudlem na vodítku, kteří přistáli na Lampeduse, je tedy pravdivá: skupina přicestovala samostatně na malé lodi až k italským břehům.

Potvrzeno i na webu, který ověřuje zprávy:

https://www.bufale.net/i-migranti-col-barboncino-sbarcati-a-lampedusa-avevano-acquistato-personalmente-il-barchino-per-il-viaggio/

 
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*