Kyjev prosí MMF o další peníze.

Kyjev prosí MMF o další peníze.

Mezinárodní měnový fond (MMF) je pod rostoucím tlakem ze strany Kyjeva, který žádá o další miliardy dolarů, aby údajně odvrátil finanční krizi na Ukrajině. Jednání s kyjevskou vládou se dostalo do kritického bodu.

O víkendu na východní Ukrajině znovu vzrostlo násilí. V konfliktu bylo od dubna zabito více než 5000 lidí. Vzhledem k hospodářské krizi, o finance oholená vláda Petra Porošenka bude v nejbližších dnech jednat s Mezinárodním měnovým fondem o rozšíření stávajícího záchranného programu v hodnotě 17 miliard dolarů.

Petro Porošenko
Petro Porošenko

Kyjev minulý týden uvedl, že je v zoufalé finanční situaci a potřebuje další pomoc poté, co Kyjev požádal Mezinárodní měnový fond, aby rozšířil jejich pomoc z dvou na čtyři roky. Kyjev také uvedl, že začne jednat s věřiteli po restrukturalizaci svých dluhů.

Otázkou však je, jak se mezinárodní společenství zapojí do financování 15 miliardové rezervy, kterou určil MMF. Kromě toho se již MMF zavázalo o poskytnutí finanční pomoci Kyjevu v řádu 27 miliard dolarů.


MMF se zatím zdráhá ve zvýšení svého závazku o 17 miliard dolarů s argumenty, že by to přineslo nepřiměřenou finanční zátěž. Raději se snaží sehnat nové peníze od jiných mezinárodních dárců.

Nicméně, v rozhovoru pro deník Financial Times, Lawrence Summers, profesor ekonomie na Harvardské univerzitě a bývalý ministr financí, vyzval MMF a Světové banky, aby raději zvýšily svou podporu pro Ukrajinu, než aby k tomu tlačily na ostatní. EU a USA se nedávno zavázaly, že poskytnou 4 miliardy dolarů do nových fondů, ale tato pomoc je stále mnohem méně, než Ukrajina žádá.

„Teď není čas pro nikoho kdo je nepřející,“ uvedl profesor Summers. „Důležitou otázkou je, zda je Ukrajina dostatečně podporována v době existenční potřeby.“

 

zdroj : Financial Times

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

3 Komentáře “Kyjev prosí MMF o další peníze.

  • · Edit

    Pražská vlaštovko, bůh tuhle zemi dávno opustil jinak by se takové věci nemohli stávat a jestli nás neopustil tak je to šmejd který se vyžívá v tom co se tu dole děje.

  • Zatím to vypadá jako legrace, ale ve skutečnosti je to obrovský průšvih. Žádné peníze nepomohou, kdo zná Ukrajinu, ví to moc dobře, všechny budou rozkradeny. A až těch 45 milionů lidí už opravdu nebude mít co jíst, tak si půjdou pro jídlo. A půjdou jako za války, s holýma rukama proti kulometům, budou mít obrovské ztráty, ale nic je nezastaví.

  • · Edit

    Každý den se modlím k našemu Pánu,aby vychcípala už ta prokletá oligarchická banda vrahů a aby byl odhalen s konečnou platností sionistický zmetek,který za tou hrůzou dokumentačne stojí!Mor ho !! jitka

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*