Krymská prokurátorka Natalja Poklonská děkuje Západu za sankce

Krymská prokurátorka Natalja Poklonská děkuje Západu za sankce

Krymská generální prokurátorka Natalja Poklonská uvedla, že je ráda, že byly proti Rusku uvaleny sankce, protože by to mohlo vést ke zvýšení rozvoje cestovního ruchu v zemi.

Krymská prokurátorka Natalja Poklonská řekla, že děkuje západním zemím za sankce, protože by to mohlo vést úředníky ke krokům k rozvoji více turistických destinací v Rusku, sdělila prokurátorka v rozhovoru pro ruský deník Komsomolskaja Pravda, který byl zveřejněn ve čtvrtek.

V odpovědi na otázku, zda pocítila nějaké limity v jejím vlastním životě, protože je sama předmětem sankcí, Poklonská uvedla, že žádné nepocítila. Dále uvedla, že sama nejela na dovolenou od roku 2014, kdy se chopila úřadu.

Generální prokurátorka poloostrova Krym  Natalja Poklonská Foto: Sputnik/ Konstantin Mihalchevsky
Generální prokurátorka poloostrova Krym Natalja Poklonská Foto: Sputnik/ Konstantin Mihalchevsky

„Sankce by mohly být podnětem pro úředníky, aby zde rychleji a aktivně rozvíjeli cestovní ruch a rekreace, aby byl Krym krásnější. Tímto způsobem úředníci pochopili, že kvůli sankcím nemohou odjet někam jinam na dovolenou, na vzdálené ostrovy,“ uvedla Poklonská.

Poklonská také poznamenala, že zvěsti o etnické a náboženské diskriminaci na Krymu byly neopodstatněné, a že pracovní diskriminace v její kanceláři neexistuje i přesto, že je zde asi čtvrtina pracovníků v zastupitelství krymských Tatarů. Krymští Tataři tvoří asi 12,6 procenta obyvatel Krymu, podle sčítání lidu v roce 2014.

Poklonská dodala, že považuje situaci na Krymu za stabilní a předpovídá, že poloostrov bude nadále předmětem spekulací.

 

SPU/ svobodnenoviny.eu

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*