Kritici uprchlického programu jsou stejně tak hrozní, jako migranti páchající sexuální násilí

Kritici uprchlického programu jsou stejně tak hrozní, jako migranti páchající sexuální násilí

Německý ministr vnitra Ralf Jaeger prohlásil, že konzervativci, kteří kritizují vlnu migrantů proudící do země na internetových diskuzích, jsou „stejně tak hrozní“, jako migranti, kteří na Silvestra sexuálně obtěžovali desítky žen v Kolíně nad Rýnem.

Ženy v Kolíně nad Rýnem, Hamburku, Stuttgartu a dalších městech byly napadeny a sexuálně obtěžovány arabskými a severoafrickými muži během jejich běsnění, které šokovalo zemi. 14 z 15 mužů, které se doposud podařilo zatknout, jsou syrští uprchlíci, kteří nedávno přicestovali do Německa, podle uniklé policejní zprávy.

Sexuální útočníci se chlubili policii, jak jim jejich status uprchlíka dává zvláštní privilegia.

„Jsem Syřan. Musíte se mnou zacházet laskavě. Paní Merkelová mě pozvala,“ řekl jeden z viníků.

Nicméně, ministr vnitra Ralf jaeger namířil stejný podíl hněvu vůči Němcům, kteří uváděli útoky jako důvod, proč by měla Angela Merkelová znovu zvážit svou politiku otevřených hranic pro uprchlíky.

Německý ministr vnitra Ralf Jaeger Foto: DPA
Německý ministr vnitra Ralf Jaeger Foto: DPA

„To, co se děje na pravicových platformách a diskusních fórech je přinejmenším stejně tak hrozné, jak kroky těch, kteří napadli tyto ženy,“ uvedl Jaeger. „To otravuje klima naší společnosti.“

Jak vůbec může být kritika masové migrace na internetu srovnávána v kontextu, kdy byly desítky žen ve městech po celém Německu terorizovány, bity, a obtěžovány tisícovkami migrantů je nepochopitelné.

Zatímco úřady nařídily německé policii, aby zatajila případy znásilnění a jiných trestních činů spáchaných migranty, Němci, kteří projeví nepřátelství vůči uprchlickému programu, byli varováni, že by mohli čelit trestnímu stíhání za jejich protimigrační příspěvky na internetu.

V loňském roce, sociální síť Facebook oznámila, že spolupracovala s německou vládou, aby zakročila proti proti-přistěhovaleckému sentimentu.

Tento plán poprvé unikl během rozhovoru mezi zakladatelem Facebooku Markem Zuckerbergem a německou kancléřkou Angelou Merkelovou, který byl omylem vysílán v mikrofonu. Zuckenberg slíbil Merkelové, že pracoval na cenzuře proti-migračních příspěvků.

Následně se ukázalo, že německá vláda a Facebook spolupracovali s bývalou agentkou Stasi Anettou Kahane, aby identifikovali „xenofobní“ příspěvky sdílené na webových stránkách sociálních sítí a jak potrestat lidi, kteří tak činí pokutou a vězením.

 

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

3 Komentáře “Kritici uprchlického programu jsou stejně tak hrozní, jako migranti páchající sexuální násilí

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*