Kristus zemřel a sestoupil do pekel, islám to popírá neboť tím obhajuje moc Antikrista

Kristus zemřel a sestoupil do pekel, islám to popírá neboť tím obhajuje moc Antikrista

V článku „nový blud v učení některých křesťanů aneb islám je jiná cesta k spáse“ jsem poukázal na blud těch křesťanů, kteří akceptují islám, jako jinou cestu k spáse. V tomto krátkém textu bych chtěl poukázat na ďábelský význam ..

… význam islámského popření ukřižování Ježíše Krista.

Během stále častějších veřejných debat, o islámu a své zkušenosti s ním,se setkávám s dotazy na to, jak se islám staví k postavě Ježíše Krista a jeho učení. Muslimové totiž rádi zdůrazňuji ve své propagaci, že i oni věří v Ježíše Krista. Je to ovšem lež.

Muslimové sice tvrdí, že věří v Ježíše, ale nevěří v jeho učení. Muslimové věří v to, co jim kázal Mohammed, a Mohamed jim kázal o Ježíši, že sice byl zrozen zázrakem, ale nepřinesl žádné nové učení a byl pouze prorokem, který se podřizuje učení Mohameda.

Tento islámský Ježíš je degradován na pouhého potvrzovatele Mohamedova učení a podle Mohameda sice Ježíš znovu příjde na konci věků, ale pouze, aby potvrdil pravost Mohamedova učení – islámu a podřídí se vládě muslimského vládce Mahdiho.

Z islámských teologických textů a výroků připisovaných Mohamedovi je zřejmé, že ten kdo s Mohamedem komunikoval a prezentoval se mu jako Bůh, tak tato světelná postava nejvíce nenáviděla Ježíšův čín dobrovolné smrti na kříži a vše co je s ním spojené, tedy i sestoupení do pekel. A jen jedna postava má důvod nenávidět Ježíše za jeho činy během jeho pobytu v podsvětí – ďábel.

Protože Ježíš svým sestoupením do pekel zbavil definitivně ďábla moci nad lidským rodem. Proto chce ďábel tento čín popřít a skrýt jeho význam před lidstvem.

Ježíšovo sestoupení do pekel, a osvobození lidstva z moci smrti a ďábla, je pevnou součásti křesťanské víry od počátku, tedy od dob apoštolů. V češtině se tomuto tématu věnuje velice obsáhle dílo Kristus – Vítěz nad podsvětím metropolity Ilariona Alfejeva.

Islám tedy popírá nejen božství Ježíše Krista, ale i jeho činy vykonané v podsvětí a celou vykupitelskou roli Ježíše ve smíření lidstva s bohem. Naopak podle islámu je Ježíš pouhým prorokem, který se podřizuje učeni Mohamedovu a vedeni Mohamedovu, tedy Ježíše je v islámu až ten druhý po Mohamedovi a absolutně poslušný Mohamedovi. Podrobně jsem islámskou filozofii vůči Ježíši Kristu rozepsal ve své knize Ježíš Kristus a islám.

(c1.staticflickr.com)
(c1.staticflickr.com)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

 • Pan autor jako bývalý muslim dobře zná islám a má pravdu… ovšem nezná původ islámu… ten se pochopitelně utajuje

  PRAVDA JE TAKOVÁ ŽE MOHAMED MĚL KATOLICKÉHO UČITELE…. a islám byl stvořen jako nástroj Vatikánu…

  …původní Kristovo křesťanství je něco jiného než současný papežský katolicismus. Ve skutečnosti je Kristovo jméno pro Vatikán pouhou „maskou beránka“, která zakrývá největší podvod na lidstvu za posledních 2000 let!

  Zkuste teď prosím použít otevřenou mysl… uvedu teď na první pohled šílená fakta… pokud se nad nimi ale zamyslíte, zjistíte že jsou pravdivá…

  Řím se pokoušel před 4.st. ORIGINÁLNÍ Kristovo učení zničit, ale jeho hnutí nebylo možné žádným násilím vymý­tit. Vznikla proto ďábelská myšlenka a římští mocipáni si řekli: Jak zničit Kristovo hnutí, když to nejde silou? Uděláme to podvodem! Vytvoříme falešné křesťanské náboženství! Tak vznikla římsko-katolická cézaro-papežská církev, která je jen falešnou napodobeninou originálního Kristova učení o poznání-sama-sebe.

  Jediným způsobem, jak zničit vliv (originálního) křesťanského hnutí, bylo vytvořit falešné křesťanské náboženství. Řešení bylo v Římě. Římské po­hanské náboženství vycházelo ze starověkého Babylonu. Jediné co potřebovalo, bylo dostat křesťanskou roušku…

  A TOTO FALEŠNÉ KŘESŤANSTVÍ POD NÁZVEM KATOLICISMUS DĚLÁ Z LIDSTVA OVCE DODNES… jako mocenský nástroj ovládání lidí bylo dlouho vysoce úspěšné… Mezitím ve Vatikánu mimo jiné vymysleli islám, který jim umožnil ovládnout Araby, kteří katolicismus odmítli… no a to jsme u současnosti: Lidé utíkají Vatikánu z lopaty, katolicismus ztrácí ovečky… s síly co stojí v pozadí za Římem se tedy rozhodli nasadit islám i do Evropy aby znovu myšlenkově a duchovně ovládli národy…

  viz web ragauian.cz/vznik-islamu-a-tajne-dejiny-krestanstvi-aneb-jak-katolicka-cirkev-zabila-krista-znicila-krestanstvi-a-stvorila-islam/

 • Nova doba: Zato vy, pane, s vaším zašlapáváním v prach, jste evidentně dostal svou bytost na vzestup! :-)))) Kdybyste byl aspoň natolik inteligentní a měl aspoň takovou sebereflexi, abyste si po sobě přečetl, co jste napsal, tak byste se musel sám sobě zasmát a dát si pohlavek :-))

 • EK napsal: „Každé náboženství a každá ideologie jsou jen nástrojem ovládání lidí. Hádat se o to, která ideologie je ta správná, nevede nikam.“

  Pane nebo paní EK: Takže podle vás je jedno, jestli budeme žít v demokracii nebo v komunismu? Pokud je všechno jen o ovládání lidí a nemá cenu se hádat o to, co je správné, pak si tedy můžeme v klidu lehnout, o nic se nezajímat a čekat, co s námi bude. Pokud je jedno, jestli budeme ovládáni morálkou křesťanství nebo islámu, pak proč sem vůbec píšete svůj názor? A pokud se účastníte této diskuze, pak vám to asi tak úplně jedno není a tím popíráte svoje vlastní slova. Zdá se mi, že to s těmi ideologiemi a náboženstvími nemáte moc promyšlené.

 • · Edit

  lol jen hlupak muze rikat ze krestanstvi je lepsi nez islam nebo naopak tohle je prave ta zdegenerovanost s kterou pocitaji….krestanstvi islam i zidovstvi a pozor esoretika patri sem taky je to jen trochu jina klicka pro lidi kteri se nechytnou do tradicnich siti… a verte tohle vas vzdy dovede jen a jen pouze do vytouzeneho „pekla“ zadne nebe andele nebo tak pro lidi kteri se pridaji k jednomu s tehle energetickych egregoru neskocni dobre protoze to uceni je pouze plne polopravd a osekaneho vedeni jak se rikalo „pohanu“ pokud chcete diky sve viry dostat svou bytost na vzestup musite hledat jinde nez v tom co vam nabizi prave system moci…smeju se takovym ubozakum budete zaslapani pohany v prach

 • Každé náboženství a každá ideologie jsou jen nástrojem ovládání lidí. Hádat se o to, která ideologie je ta správná, nevede nikam. Buďme realističtí. Muslimové nikdy nepřijmou naší kulturu ani náboženství. Vždy budou za bezvěrce považovat každého, kdo má jinou víru než oni. Proto není možné soužití s Muslimy. Oni námi pohrdají, náš život pro ně nemá žádnou cenu a my jim odevzdáváme naše území. Pokud tak činíme, je to naše sebevražda. Plán na uloupení Evropy se daří. Bohužel. Záchranou může být jedině rozpad EU. Pak by nám proti Muslimům mohlo pomoci Rusko. Zbavme se závislosti na EU a USA a odrazíme útok Muslimů proti nám.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*