Konec EU? Pouze 44% Italů chce zůstat v Evropské unii

Konec EU? Pouze 44% Italů chce zůstat v Evropské unii

Jen jeden den poté, co předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker učinil prohlášení, že Italové chtějí zůstat v EU, se ukázalo, že ve skutečnosti méně než polovina ze všech Italů chce zůstat součástí EU.    

Tento překvapivý výsledek nového průzkumu veřejného mínění odhaluje, že méně než polovina všech Italů by nyní hlasovala pro setrvání v Evropské unii, pokud by se Itálie rozhodla uspořádat referendum.Eurobarometer zveřejnil výsledky svého průzkumu, který odhalil, že pouze 44 procent italských občanů by nyní zůstalo v EU. Jedná se o nejnižší podporu členství v EU pro jakoukoli zemi, dokonce i nižší než v Británii, která hlasovala v roce 2016 pro odchod.

Ale Jean-Claude Juncker v úterý prohlásil, že „Evropa potřebuje Itálii a Itálie potřebuje Evropu,“ s tím, že EU by nepřežila odchod Itálie z bloku. Juncker uvedl, že nedávné průzkumy naznačují, že většina italských občanů je pro to, aby Itálie setrvala v eurozóně.

Tuto euroskeptickou náladu ještě doplňuje místopředseda vlády Matteo Salvini, jemuž raketově roste popularita a který právě promluvil prostřednictvím videa k italským občanům o novém italském zákoně o bezpečnosti a přistěhovalectví.

Salvini velmi otevřeně a upřímně diskutoval o verbálních útocích, včetně těch, které učinil pan Juncker. Salvini již dříve vyhrožoval, že bude Brusel žalovat poté, co nezodpovědné připomínky Junckera způsobily pokles akcií v italských bankách.

Po tomto odhalení, že italští občané mají méně podpory pro členství v EU než jakákoli jiná země, nyní vyvolává otázku, bude Exitalie? Italiexit? Itexit?

 

(Ilustrační obrázek Foto: Pixabay.com)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Svoboda a demokracie zrušeny

Svoboda a demokracie zrušeny

Svět se změnil. Pamatujeme dobu, kdy byly Spojené státy považovány za nejstabilnější demokracii, kde si…

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*