Komunista ve funkci předsedy vojenského výboru NATO

Komunista ve funkci předsedy vojenského výboru NATO

Generál Petr Pavel se ujal funkce předsedy Vojenského výboru NATO. Zvláštní na tom je, že generál Petr Pavel byl před rokem 1989 členem KSČ.

V jeho oficiálním životopise o tom není ani zmínka a tak musí člověk trochu zapátrat.

Jak to bylo s členstvím v KSČ generála Pavla se zabýval náš spisovatel a historik Pavel Kosatík: Máme právo vědět o novém muži v NATO co nejvíce:http://www.rozhlas.cz/dvojka/jaktovidi/_zprava/pavel-kosatik-mame-pravo-vedet-o-novem-muzi-v-nato-co-nejvice–1399582 . Kosatík zdůrazňuje, že je třeba vědět o novém muži v NATO co nejvíc. Hledal například důkazy o možné generálově komunistické minulosti.

Cituji: „Dost složitě se to hledá, tak jsem po určité době došel k závěru, že nebyl ve straně. No a pak jsem nakonec našel článek, že v 80. letech byl,“ říká.

Foto: ČTK
Foto: ČTK

Kosatík rozhodně nechce dělat předčasné závěry. Zároveň ale poukazuje na několik faktů. „Když někdo v 80. letech vstoupil do KSČ, tak to neznamená nic moc dobrého.“

Zmínka o členství generála Pavla v KSČ padla i v diskusi zde:http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/General-Pavel-ktery-bude-sefovat-vojakum-NATO-prisel-do-CT-Vyjadril-se-k-Ukrajine-i-branne-povinnosti-336156/diskuse

Jak to vlastně je?

Odpůrci komunistů tvrdí, že kdo jednou vstoupil do KSČ, zůstává navždy komunistou. Ale v případě generála Pavla jim jeho členství v KSČ najednou nevadí, jak se lze dočíst v článku Petra Cvalína zde:http://petrcvalin.blog.idnes.cz/c/467919/severoatlanticka-aliance-ma-ve-svych-radach-i-ty-kteri-maji-valecne-tendence.html .

Když jsem citoval jeden příspěvek z diskuse – Karel Dvořák:„Někteří diskutující píší, že všichni komunisté se měli po roce 1989 pověsit a ti samí lidé jsou dnes nadšením bez sebe, že NATO jmenovalo do čelné funkce bývalého komunistu. To jsou paradoxyhttp://gidnes.cz/u/disk/krik2.gif„ , tak se komunistobijci najednou nezmohli na odpověď.

Na můj dotaz: „Jste hrdý na generála Pavla pro jeho komunistickou minulost?“ se mi dostalo následujících odpovědí:

Miroslav Mudra: „Hloupá otázka odpovídající hlouposti tazatele.“

Václav Růžek: „Já jsem hrdý na to, co generál Pavel všechno po roce 89´dokázal a na tom nic nezmění žádný bolševický patolízal a ruský přizdi***č.http://gidnes.cz/u/disk/nosmile1.gif …odpad jako vy, Pavlovi nesahá ani šňúrky jeho vojenských bot . .. Jste tísíckrát větší bolševik, než celá armáda Pavlů….bolševika nedělá průkazka, ale myšlení jako to vaše, Petříku…http://gidnes.cz/u/disk/rukaoff.gif

Vladimír Vokoun: „Soudruhu, tady nejste ve vysetrovatele StB, mirnete se laskave.“

Karel Bok: „Hlupákům se těžko odpovídá, oni těžko chápou.“

Myslím, že citovat další „odpovědi“ již nemusím, neb duševní schopnosti uvedených diskutérů za ně hovoří dostatečně.

Mne by zajímalo, jak by na tuto otázku odpověděl například bloger Tomáš Vodvářka, který se v diskusi k článku ve kterém bloger Jaroslav A. Polák píše, že vystupuje z KSČMhttp://jaroslavpolak.blog.idnes.cz/c/467038/rozlouceni-s-kscm.html vyjádřil takto – cituji:

Chci říci, že vstup do této strany už znamená podstatnou mozkovou poruchu /bez ironie/.

Platí to pane Vodvářko i pro případ generála Petra Pavla, že má podstatnou mozkovou poruchu? /bez ironie/.

On je to totiž na druhé straně paradox v případě vyloučených komunistů, mezi nimiž byl například i Vasil Bilak https://cs.wikipedia.org/wiki/Vasil_Bi%C4%BEak . A jak víme, z KSČ se vylučovalo za hrubé porušení komunistických stanov, de facto za protikomunistickou činnost.

Z tohoto hlediska je potom větším bojovníkem proti komunismu Vasil Bilak než generál Petr Pavel.

A pokud máme být hrdi na to, že se náš generál stal předsedou vojenské rady NATO, tak s tímto mám značný problém vzhledem k tomu, že NATO je útočnou agresorskou vojenskou organizací, což v nedávné minulosti opakovaně prokázalo.

Statisíce mrtvých, miliony uprchlíků v zemích jako Irák či Libye, vznik IS, to je ta pravá vizitka NATO.

 

Blog autora http://jaromirpetrik.blog.idnes.cz/

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

 • A co Merkelova, byvala aktivistka a sekretarka FDJ v DDR. Kontakty s Honneckerem, boj za socialismus bez lidske tvare, spoluprace se STASI. Plivance na zapad a USA. Po padu zdi novy kabat, to driv pry bylo jenom tak naoko, ve skutecnosti… Objevila v sobe nahle lasku k USA a zapadu a nenavist k CCCP i Rusku. Zradila kanclere Kohla, ktery ji vytahnul nahoru a odrovnala vsechny konkurenty. Co k takovemu ksindlu, touzicimu po moci a pro moc schopnych zaprit vsechno? Vsak se to ted projevuje, Nemci vedi co je zac a imigraci bez horni hranice nechteji. Ted premluvila i druheho vytecnika, Socana Schulze, byvaleho opilce, nedouka a knihkupce, co predsedal EU parlamentu. Proto to v EU jde vse do haje a ztratila duveru u obcanu vsude. Stejne povolani knihkupce mel K.H.Frank, ktereho Cesi po valce povesili.

 • Tak jsem se sam sebe zeptal, co by s nim udelali Karel IV a Jan Zizka. Tu otazku si muze polozit kazdy sam. A nad tou odpovedi se zamyslet.

 • Pavel a jeho Varsavska smlouva, ktera se ted jmenuje NATO a ma nas uvazat do agresivnich valek USA, provokuji neustale Rusko. Vystavbou novych raketovych zakladen na jeho hranicich, stovkami obrnencu na Baltu, valecnymi lodemi USA a NATO v Cernem mori. V Estonsku poradaji cviceni 300 m od ruske hranice. O tom se nikde nedozvite, protoze jsou zapadni media rizena americkymi prolhanymi psychopaty a zlocinci! Take se nedozvite o zlocinech migrantu, znasilnenich a podrezavani lidi vsude kde jsou. Podle vyjadreni je asi polovina z nich psychicky narusena skrze snatky mezi pblizkymi pribuznymi, coz je islamska tradice uz po staleti. Budou nas zabijet, aniz budou za sve ciny odpovedni. Mame se na co tesit. Jen pockejte po volbach. A Erdogan nam ukazuje, jak dopadne Evropa a jak skoncime diky nasemu pseudohumanismu. Stale jeste mame nadeji, kdyz se nenechame odzbrojit!!!!!

 • Historie tohohle zradce a zlocince ve sluzbach USA a jeho nicivych valek proti slabsim odsoudi a prokleje. Byvaly vyznavac politiky komunistickych zrud a jejich lokaj navlekl uniformujeho drive imperialistickych nepratel a zlocincu, jak uz rikali komuniste. V tomhle jedinem meli pravdu a my jako studaci jsme se jim za to vysmivali. Byli jsme hloupi, mysleli jsme si, ze vse jinde je jinak a lepsi. Nebylo a neni. Byl to taky klam. Dnes Pavel spolurozhoduje, jak znicit Rusko v zajmu USA. Rusko, ktere nas za cenu ohromnych obeti osvobodilo od nacismu. Slovansky stat, se kterym mame stejne koreny nasich predku. Jak zvrhle a zvracene od lidi jako Pavel, kteri si mysli, ze udelali velkou karieru, kvuli ktere jsou schopni obetovat vse. I vlastni zemi!!!! Tenhle zoldner je jako kazdy jiny zoldner. Dela jenom to, co mu politici, NATO a nikym nezvolena EU komise vcele s ozralou Junckersem prikaze. Nebot EU i NATO jsou vazalove USA, slouzi zajmum USA za nase prachy.

 • Takovych dobytku je vsude plno. Samet spolecnost neocistil a tak se dostali komuniste a STBaci vsude zase do funkci a k lizu. Bodet by ne, vzdyt samet STB a NKVD zorganizovaly a Havel byl jenom rouskou. Za svou minulost se uz nestydi, cuchli si k $, ktery jejich mineni a videni zazracne zmenil. Za zrazeni delnicke tridy by mel jit do teplaku. On ale slouzi v NATO, jejiz zlociny v Libyi, Syrii, Iraku ho nikterak nevzrusuji. Je to stejne jenom podrztaska americkych velitelu, ktere maji hlavni veleni v NATO a zajisti, ze NATO zadna obranna organizace neni, jak to ma ve stanovach. Je to organizace, hajici zajmy USA, protoze ty tuto organizaci z velke casti financuji jako UNO, Amnesty International, atd. NATO slouzi k vetsi legitimite jejich agresivnich valek.

 • Hlavně že teď generál Pavel Petr na komunisty nadává.Dříve z toho měl prospěch.V 80.letech byl v KSČ

 • Nemám problém s tím, že vyšší důstojníci byli všichni v KSČ. Na vojně jsem byl a o členství v KSČ to nebylo. Zelený mozek zůstal zeleným mozkem ať byl ve straně či nikoliv. Problém mám s tím, že jsme členy NATO, tedy že jsme součástí největšího agresora od druhé světové války. Jako člen NATO neseme spoluodpovědnost za zvěrstva, kterého se USA dopouští v jiných zemích a tím pádem i neseme důsledky migrační krize. Dle mého názoru by se měli migranti naložit na lodě a poslat Obamovi.

 • Do r. 1989 vojáci z povolání od roty výše museli být v KSČ. Po r. 1989 bylo všem vojákům z povolání členství v KSČ zastaveno.

 • Ano, souhlasim, ze je to pouhy karierista – korouhvicka. Na ty se musi davat obzvlaste pozor.

 • · Edit

  Americkej patolízal a kolaborant Janéz se zase vodkopal. Zalez do body jevrejskej mopslíčku. Pavel je kolaborantská prasnice taky, jde proti vlastnímu národu a rase. To že je bejvalej komanč je v této chvíli bezpředmětné. Jestliže vlezl do ty bolševický strany jenom kvůli kariéře, tak to ukazuje, že pro prachy udělá všechno, tedy že klidně zradí i národ. Tak jako Janéz.

 • tato věc mě na tomto „člověku“ zarážela hned ze začátku a myslím,že jsem se touto otázkou v diskuzích zabýval když ne přímo tady,tak určitě na podobných serverech,protože mi to velice vrtalo hlavou,jak to s ním vlastně je-bylo mi jasné,že vzhledem k tomu,kolik je mu let a kolika lampasáckých pijatyk se musel zůčastnit,že je tak plesnivej a strhanej,že se nestal vojákem po roce 89,když nic jinýho vlastně neumí,ale musel tam být už dřív-vzhledem k tomu,že jako lampasák musel být hodně prokádrovanej,tak to musel být bolševik až do prdele,a navíc musel složit vojenskou přísahu ve prospěch ČSSR,KSČ a Varšavské smlouvy-musel být opravdu kovanej,a to,že teď otočil o 180° jen ukazuje,jaký je tento humanoid a sluníčkář jménem Petr Pavel bezcharakterní a kariéristický prase!!!!Typickej havlista!!!

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*