Komisařka EU: Blok by byl chudší bez migrantů

Komisařka EU: Blok by byl chudší bez migrantů

Bývalá švédská politička a nyní komisařka EU pro vnitřní záležitosti Ylva Johanssonová během nedávného rozhovoru prohlásila, že Evropská unie by byla bez migrantů chudší.

V rozhovoru s levicovým think tankem Friends of Europe, komisařka argumentuje, že by mělo být řečeno, že migrace do Evropy by měla být vnímána pouze v pozitivním světle. Pro Johanssonovou jsou jediní lidé, kteří popisují imigraci jako problém, „pravicoví extrémisté“.„Vždy existují pravicoví extremisté, rasistické a xenofobní síly, které chtějí označovat migranty jako něco neobvyklého, kteří chtějí označovat migranty jako„ oni “, říká.

„Ale není to pravda. Migrace je normální, migranti jsou tu a byli zde po generace. Máme tedy mnoho migrantů a mnoho lidí s migračním původem a oni jsou součástí nás, součástí nás samých.“

Johanssonová pokračovala: „V běžném roce máme v EU jednoho až půl milionu přistěhovalců. Bez nich bychom byli mnohem, mnohem chudší unií. A bude zde méně nepravidelných přistěhovalců, méně než 200 000. Proto si myslím, že je důležité zdůraznit, že přistěhovalectví je normální a že to zvládneme. A že lidé z přistěhovaleckého prostředí jsou nyní součástí nás. “

Johanssonová rovněž uvedla, že Evropská unie připravuje nový návrh na pakt o migraci, který by mohl být předložen již letos v létě. Tento návrh pravděpodobně vytvoří nový právní rámec, který by nelegálním migrantům umožnil legální vstup do bloku, místo aby je pašovali obchodníci s lidmi.

„Potřebujeme migraci a musíme migraci řešit řádným způsobem,“ říká komisařka.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*