Koalice pod vedením USA musí zastavit tuto „velmi nebezpečnou hru“, která chrání teroristickou skupinu Al-Nusrá v Sýrii

Koalice pod vedením USA musí zastavit tuto „velmi nebezpečnou hru“, která chrání teroristickou skupinu Al-Nusrá v Sýrii

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov obvinil Amerikou vedenou protiteroristickou koalici, že nechce bombardovat pozice bývalé Fronty an-Nusrá v Sýrii a vyzval ji, aby ukončila „dvojí standardy“ kvůli „nekompromisnímu“ boji proti terorismu.

„Existuje zde silný dojem, na základě našeho boje s terorismem v Sýrii, že tzv. Fronta an-Nusrá nebo jak se nazývá nyní, je vždy ušetřena koaličními silami vedenými Spojenými státy a jejími spojenci,“ řekl Lavrov na tiskové konferenci v Moskvě.

Ministr zahraničí pokračoval ve svém prohlášení, že „v posledních dnech se objevily nové důkazy“, které naznačují, že mezinárodní síly pod vedením USA pokračují v „chránění“ bývalé pobočky Al-Kájdy v Sýrii.

Odsuzujíc, co se zdá být neochotou koalice zaměřit se na tuto teroristickou skupinu, jako „nebezpečnou hru“, Lavrov vyzval americké síly, aby zanechaly všech „dvojitých standardů a jakékoli myšlenky“ ve prospěch „nekompromisního boje proti terorismu“.



V nedávném telefonickém rozhovoru mezi Lavrovem a jeho americkým protějškem Rexem Tillersonem, ruský představitel zdůraznil, že je důležité zabránit provokacím proti syrským ozbrojeným silám bojujícím proti teroristům a vyzval USA, aby zesílily boj proti džihádistům v Sýrii.

Moskva stále více kritizuje chování Washingtonu v Sýrii od doby, kdy USA bombardovaly leteckou základnu Shayrat v reakci na údajný chemický útok v provincii Idlib v Sýrii. Během rozhovoru mezi Lavrovem a Tillersonem v Moskvě, ruský ministr zahraničí uvedl, že se shodli na tom, že „mimořádně provokativní“ incident podobný americkému náletu „by se neměl opakovat“.

Nicméně, dne 18. června byl v Sýrii v provincii Rakka sestřelen syrský válečný letoun Su-22 při útoku Amerikou vedenou koalicí. Tento incident byl označen ruským náměstkem ministra zahraničí Sergejem Ryabkovem za „akt agrese“ a za „skutečnou pomoc pro teroristy,“ proti kterým USA údajně bojují.

Zatímco Washington tvrdil, že sestřelil tryskový letoun, protože bombardoval spojeneckou milici USA bojující proti Islámskému státu, Damašek tato obvinění odmítl a uvedl, že letoun právě prováděl operaci proti militantům Islámského státu.

Lavrov minulý týden uvedl, že Moskva ještě od Washingtonu nezískala „podrobné vysvětlení“, o tom, proč USA cílily na syrský vojenský letoun.

 

(RT/ svobodnenoviny.eu Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov Foto : PressTV)




Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*