Kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá; tak už máte, co jste chtěli

Kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá; tak už máte, co jste chtěli

Konec jednostranného násilí; měsíce se nechali proruští obyvatelé Ukrajiny tyranizovat bojůvkami Pravého sektoru a Banderovci strany Svoboda. Každý chvilku tahá pilku. Konečně se dali do díla také demonstranti v Doněcku, kde odzbrojili policisty a v uličce hanby je ztloukli. Připomněli jim to, co jejich soukmenovci dělali členům Berkutu před několika měsíci.

A samozřejmě, že Ukrajinci teď brečí a stěžují si Kyjevě, ať s tím NATO něco udělá. Připomeňme si, proč dnes Majdan fňuká nad úrodou, kterou si tak brutálně zasel. Ruští separatisté se však měli od koho učit, v duchu Švejkova zvolání: „Zabili jste mně strejčka, tady máte přes držku“. Po vzoru Majdanu se tisícihlavý dav vyzbrojil kameny a molotovovými koktejly, aby ze sídla doněcké prokuratury vytáhl policisty, kteří se museli vzdát.

Státní zastupitelství, provádějící nařízení z Kyjeva, je obviňovalo ze separatismu a dalších smyšlených zločinů; to byl důvod, proč demonstranti na budovu zaútočili. Poražení pořádkoví policisté byli odváděni jeden po druhém. Rozzuřený dav jim nadával do fašistů, jak probíhali uličkou. Kdo seje vítr, sklízí bouři. Byla to ale procházka růžovým sadem proti zločincům z Majdanu.

Demonstranti utvořili „uličku hanby“, kterou museli policisté projít, zatímco je lidé bili. Policisté se snažili bránit v klasické „římské želví formaci“, jejich taktika je však nezachránila. Při střetech bylo zřejmě zraněno několik lidí. Před budovou státního zastupitelství hořely ukrajinské vlajky i uniformy, které museli policisté odevzdat. Výstroj si ovšem dav rozebral. Holt, říká vám to něco, ochlokracie z Majdanu?

Tak si připomeňme, že tak dlouho se do lesa volá, až dostanou do držky. Zběř a lůza ze Lvova, co už dávno bez prostestů Majdanu vyhlásila samostatnou republiku Lvov, přinutila 25. února 2014 skupinu příslušníků oddílů Berkut prosit na kolenou o odpuštění za krveprolití! Asi dva tisíce lidí vytvořilo na lvovském náměstí koridor, kterým prošly desítky policistů za skandování „Hanba“ a „Na kolena“, uvedla agentura Interfax.

Těžkooděnci nakonec jejich výzvy i s velitelem uposlechli. Káli se i za násilnosti na kyjevském náměstí Nezávislosti, kterých se dopustili jejich kolegové. Při srážkách s policií tam zahynulo přes sto lidí a na 700 jich bylo zraněno. Velký podíl na těchto obětech údajně měl podle kyjevských médií právě Berkut jako úderná pohotovostní složka Janukovyčova ministerstva vnitra.

Kdo však opravdu střílel, kdo by se měl plazit po kolenou a prosit za odpuštění? Odstřelovači rozmístění na okolních střechách kolem Majdanu totiž nepatřili k represivním silám svrženého ukrajinského prezidenta Janukovyče. Tato teze získala novou oporu v telefonátu, který 25. února vedl estonský ministr zahraničí Urmas Paet s šéfkou diplomacie EU Catherine Ashtonovou. Záznam telefonátu se objevil na Youtube a estonské ministerstvo zahraničí potvrdilo jeho pravost. Paet v něm říká, že je stále více přesvědčen, že za snipery nestál Janukovyč, ale někdo z nové koalice. “Myslím, že to musíme vyšetřit,” odpověděla Ashtonová. A dodala: “Myslím, že jsem to nevěděla, to je zajímavé. Tedy…” http://olser.blog.idnes.cz/c/406982/John-Kerryprofesionalni-kazisvet-na-co-sahne-z-toho-je-fiasko.html

V polovině března promluvil Oleksandr Jakimenko, bývalý šéf SBU (Služba bezopeki Ukrainy), ukrajinské bezpečnostní služby. Přišla řeč i na střílení do lidí v Kyjevě ze střechy Filharmonie. Nestříleli však lidé Janukovyče, ale ti, co byli denně v kontaktu s velvyslanectvím USA, Porošenko, Kličko, Porubij. A právě Andrej Porubij byl podle Jakimenka v oddílu na střeše Filharmonie. Žádná zbraň ani náboj se tam nemohly dostat bez jeho schválení. Za krveprolití tedy nese odpovědnost on, bez ohledu na to, zda měl nad střílejícími plnou kontrolu, nebo ne.


Z ulice, jejíž záběry budily vášně, zmizely stromy v nejlepších letech, žádné zpráchnivělé soušky. Vrahové zametají stopy. Nejeden projektil totiž skončil právě v kmenech, které teď odvezli neznámo kam. Byly by jinak naprosto nezvratným důkazem, odkud se střílelo. Bylo to z opačného směru, než tvrdí ti, koho ta špinavost vynesla k moci. Reportáž televize Russia Today to dokládá zcela přesně. A to i analýzou záběrů, vzbuzujících hysterii proti nepravým viníkům. Vraždilo se ze střech, ovládaných Andrijem Parubijem, dnes šéfem Rady národní bezpečnosti a obrany státu.

Dekretem včera rozhodl úřadující prezident Oleksandr Turčynov o povinné vojenské službě pro ukrajinské muže ve věku od 18 do 25 let, jež se obnovuje kvůli ohrožení celistvosti země, s ohledem na rostoucí sílu ozbrojených proruských bojůvek a na zábor úřadů státní správy. Ukrajina má asi 130 000 vojáků. Se záložníky by mohla mít zhruba milión mužů ve zbrani. Nedodal, že počet dezertujících Ukrajinců k ruské armádě stále stoupá, proto je třeba doplnit stavy. Navíc údajné tajné odposlechy dokazují, že separatisté se po telefonech domlouvají s ruskými poradci a agenty, co mají a jak dělat… Na to ČT slyší a zprávy jsou toho plné……a důstojníci ukrajinské armády dál za velkého aplausu dezertují k Rusům…

Škoda, že uličkou hanby nemusela procházet Tymošenková za své řeči, splňující podstatu trestného činu podněcování k násilí. Šokem byl totiž její rozhovor s bývalým místopředsedou ukrajinské bezpečnostní rady Nestorem Šufryčem. “Jsem připravena chopit se zbraně a střelit toho šmejda (prezidenta Putina) do hlavy. Je třeba se chopit zbraní a jít vystřílet ty zatracený Rusáky. Kéž bych tam mohla být, dostali by místo Krymu h..vno. Doufám, že jakmile budu moci, tak zapojím všechny své styky a vyburcuji celý svět, aby z Ruska nezbylo než spáleniště.“ Na otázku Šufryče, co dělat s osmi milióny Rusů na Ukrajině, když jsou to všechno vyvrhelové, Tymošenková odpověděla: „Měli bychom po nich ksakru pálit atomovými zbraněmi…“

Inu, nečiň jinému to, co době nemilo, aneb Majdanu dochází dech a přichází předvolební období prezidentského klání třiadvacítky podivných ukrajinských individuí. Kdyby nebylo Majdanu, vměšování EU a NATO, včetně puče na Janukovyče, nebyla by stovka mrtvých, Ukrajina na pokraji bankrotu a před občanskou válkou; ta už patrně začala ve Slavjansku. Regulérní ukrajinská armáda zaútočila na „teroristy“. Jsou i mrtví a dva sestřelené vrtulníky. Čeká se na reakci Putina…

Publikováno se svolením autora
Autor publikuje na http://olser.blog.idnes.cz

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*