Kdo je zodpovědný za vysokou míru inflace a ceny energií?

Kdo je zodpovědný za vysokou míru inflace a ceny energií?

Není pravda, že během komunistické éry lidé nesměli kritizovat realitu v jakékoli podobě. Poruchy, alkoholismus, neustálý nedostatek zboží a služeb a nízká kvalita – o tom všem se mluvilo i v denních informačních službách.

Podstata té lži byla někde jinde: člověk nesměl zmínit příčiny této děsivé situace. Příčinou byl neefektivní a neúčinný komunistický systém, který zkameněl ve svých ideologických absurditách. Obviněn by byl nanejvýš ředitel místní instituce.

Dnes je situace podobná, pokud jde o ceny elektřiny, plynu a energie obecně.Média se obávají závratného nárůstu cen a čím více proevropsky se tisk orientuje, tím více se obává. Proněmecké bulvární plátky počítají s tím, že vše bude dražší, jak porostou ceny energií. Ve všech těchto článcích je však opomenuta jedna věc: že to není důsledek zvyšování cen zdrojů, s nimiž se Polsko a svět mohou vypořádat. K tomu nedochází ani kvůli spekulacím – které často pomíjejí –, ani kvůli nedostatku energetických zdrojů.

Nejdůležitějším aspektem, který většina těchto článků opomíjí, je ideologické šílenství skupin držících moc v EU. Ideologicky motivovaní vraždí evropské energetické odvětví (i když tato ideologie byla příhodně navržena tak, aby sloužila německému průmyslu). Škodí především polskému sektoru.

Boj proti změně klimatu zuří již léta a je neustále na vzestupu. Stateční levicoví Evropané se na základě učení malé Grety Thunbergové rozhodli zachránit planetu před údajně nevyhnutelnou zkázou. Ne uhlí nebo jaderná energie, ale vítr všech věcí má vytápět naše domovy.

Racionální argumenty už nefungují.

Uzavírají se uhelné elektrárny, přestože se svými filtračními systémy vůbec nepodobají znečišťovatelům, kterými bývaly v 70. a 80. letech. Tyto elektrárny mohly zajistit dobrou úroveň vlivu na životní prostředí.

Místo aby se průmysl soustředil na technologie, které by snížily znečištění životního prostředí, dusí se.

Povolení pro emise CO2 byla zavedena s jakousi drakonickou daní, která zvyšuje ceny energií a náklady průmyslu. Vzhledem k tomu, že Evropská unie vedle Velké Británie je zodpovědná pouze za 9 procent celosvětových emisí CO2, je tato mise v podstatě nemožná.

Jedinými důsledky tohoto stavu (jako vždy v případech takového šílenství) budou chudoba, špína a nekonkurenceschopná evropská ekonomika.

Na obzoru je „Fit for 55“ a jedná se o ještě drakoničtější řešení celé záležitosti.

A nadcházející zima bude obzvlášť krutá.

Kolik lidí bude muset trpět, aby tohle šílenství skončilo?
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

4 Komentáře “Kdo je zodpovědný za vysokou míru inflace a ceny energií?

 • · Edit

  Reseni je ze pevne verim ze so eu timhle pod svou podrezava vetev, vyradi se nastesti sama Jen to chvili jeste bude trvat.je treba vydrzet stejne jako a Tim kovodem🙂😊😋

 • Dnes svolal Pětikočkopes tiskovou konferenci, na které sice mluvili, ale neřekli nic. Zjistili jsme jen, že diskutují raději jen obecně, aby se nedotkli podrobností, na kterých se neshodnou. Až dojde na rozdělování koryt a tím i moci, začne to houstnout.
  Malou naději by měli, kdyby sestavili vládu bez Pirátů. Odstranili by 99 % rozdílností. Ale toho se zatím bojí.
  Kdo má očekávání od těchto politiků, bude těžce zklamán.

 • Zdravý rozum u politiků nehledejte. Tam je jen fanatická ideologie, pramenící z hloupých konstrukcí. U gigantických peněz veřejných rozpočtů sedí omezenci, kteří přerozdělují prostředky jen dle ideologických kritérií. Pragmatickou politiku nehledejme. Budeme poslouchat nesmysly jen proto, že to chtějí v USA, nebo to tak chtějí ti, kteří „zachraňují“ planetu.
  „Ať mi zebou ručičky, když mi tatínek nenasadil rukavice“. Ať zmrzneme, jen nesmíme obchodovat s Ruskem, to páni z USA nedovolí. Raději vymyslí pohádky se špiony, než by dovolili, aby Rusko dodávalo plyn do Evropy.
  Nás doma čeká doba temna. Jak známo, pravice bere těm, kteří se neumí bránit – chudým a dává těm, kteří jim pomohli ke korytům – bohatým.
  Pětikočkopes povede nepředvídatelnou politiku a bude jen chaoticky zvyšovat daně, různé poplatky apod. Peníze se rozkradou v neprůhledných podporách nesmyslů a nikdo už to dohromady nedá.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*