Každý migrant v karanténě stojí Itálii přes 4 000 EUR měsíčně

Každý migrant v karanténě stojí Itálii přes 4 000 EUR měsíčně

Odhaduje se, že nelegální migranti,kteří přistáli v Itálii a byli umístění do karantény na palubě trajektu Moby Zaza, aby se zastavilo šíření koranaviru, stojí každý daňové poplatníky přes 4 000 EUR měsíčně.    

Trajekt, který má být umístěn asi pět až deset kilometrů od pobřeží od sicilského města Porto Empedocle po zhruba měsíci proseb ze strany starosty Lampedusy Salvatora Martella, ubytuje přibližně 250 lidí najednou, z toho 35 zdravotnických pracovníků na pomoc migrantům, kteří budou nuceni zapojit se do karanténních opatření, aby se ujistili, že se nebude virus dále šířit.Očekává se, že operace na palubě lodi začnou příští pondělí, ale skutečné náklady za pronájem lodi nebyly zveřejněny, dokud Alessandro Pagano, člen strany Liga, neodhalil, že vláda poskytla společnosti Moby Line na pronájem trajektu více než milion eur, píše deník Il Giornale.

„Společnost Mody Line obdrží od 90 000 do 1,2 miliónů EUR: částka 4 210 EUR měsíčně pro naloděné přistěhovalce,“ uvedl.

„Nemluvíme o člunu z druhé ruky, ale o lodi vybavené samoobslužnou restaurací, pizzerií, zmrzlinou, hospodou se zvláštním sortimentem vína, herním prostorem a video hernou, dvoulůžkovými nebo čtyřlůžkovými kabinami se službami a dokonce i luxusními apartmány. To vše, zatímco italské rodiny a podniky jsou na kolenou kvůli závažné hospodářské krizi způsobené pandemií Covid-19, “dodal.

Itálie zaznamenala v posledních týdnech nový nárůst nelegálních migrantů, a to navzdory opatřením proti šíření koronaviru, které zavedla vláda premiéra Giuseppeho Conteho.

Na ostrově Lampedusa se opět objevily stovky nových příchozích a hrozí tím přetížení malé ostrovní komunity. Italská policie na severu země si stěžovala, že slovinská policie a pohraniční stráže umožňují migrantům přecházet do Itálie.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*