Karel Marx o Rusku

Karel Marx o Rusku

Karla Marxe známe všichni jako autora Komunistického manifestu. Myslitele, který vytvořil ideologický základ socialistického a komunistického hnutí druhé poloviny19. a celého 20. století opírající se o myšlenky třídního boje a dialektického materialismu.

Zcela neznámý je však obraz Marxe jako rusofoba. Jeho kritika Ruska je navlas podobná kritice dnešních zanícených rusofobů. Následující Marxův text byl publikován v roce 1856 v londýnském listu New York Tribune, kde Marx působil jako zpravodaj v době krymské války.

Ruská politika je nezměnitelná. Měnit se mohou pouze ruské metody, taktika, způsob manévrování, ale polární hvězdou ruské politiky zůstává podmanění světa. Polárka je na hvězdném nebi stálicí. V politice Ruska není žádný rys nápadnější než onen, který sleduje nejen své tradiční cíle, ale také způsob, jak jich dosáhnout. Neexistuje tah v současné politice, který by nebylo možné najít už v historii. Ruský medvěd bude schopný všeho, dokud ví, že ostatní zvířata se mu nebudou bránit. Existuje pouze jediný způsob, jak se chovat k mocnosti, jako je Rusko – neukázat strach. Jestliže se Evropa dá na ústup, nebude to znamenat pouze porážku, ale bude to trvalé ujařmení!

Od napsání článku uplynuly desítky let. Psal se rok 1917 av Rusku zvítězila nejdříve únorová a poté i říjnová revoluce. V jejím čele stáli oddaní Marxovi stoupenci. Nazývali se bolševici. Až na pár výjimek nebyli etnickými Rusi. Složení Leninovy vlády hovoří za vše. Z 22 ministrů bylo 17 židů, jeden poloviční žid-Lenin, jeden Gruzínec-Stalin, jeden Armén a pouzí dva Rusové. Samotná revoluce byla štědře financována nejen Německem což je pochopitelné vzhledem ke slibu Lenina vystoupit z probíhající války, ale také bohatými americkými bankéři.

Odpověď na otázku proč bohatí kapitalisté na Západě podporovali své třídní nepřítele naznačují slova Winstona Chrchilla z roku 1920.

Od dob Adama Weishaupta až po Karla Marxe, k Trockému, Bélovi Kunovi, Rose Luxemburgové a Emmě Goldmanové, toto celosvětové spiknutí, jehož cílem je svržení civilizace… neustále roste. Hrálo jednoznačně rozeznatelnou roli v tragédii francouzské revoluce. Bylo hlavním motivem každého rozvratného hnutí devatenáctého století a nyní konečně tato skupina mimořádných osobností z podsvětí velkých měst Evropy a Ameriky chytila ruský lid za vlasy a stala se prakticky nespornými pány obrovského impéria.“


Dnes se píše rok 2014. Doba je jiná, geopolitické cíle těch kteří stáli u zrodu komunistického hnutí v 19.století a roce 1917 financovali bolševickou revoluci v Rusku zůstává stejný. Stále je jím ovládnutí prostoru eurasie a Ruska. Pro tento cíl pomáhali rozdmýchat konflikt na Ukrajině, zavedli sankce proti Rusku. A konec konců i bombardují území Sýrie. Nenechme se mást tím, že americké střely dnes pomáhají ruskému spojenci Asadovi v boji s radikálními islamisty. Obamova velvyslankyně v OSN Samantha Power řekla v neděli Chucku Toddovi z NBC, že skutečným účelem boje proti ISIS je svržení al-Assada a syrské vlády. Power řekla, že „umírněná“ Svobodná syrská armáda (FSA) dostane „infuzi podpory“ ve svém boji proti jak ISIS, tak syrské vládě, která je, podle Power a Spojených států, „podporována Hizballahem, Iránem, Ruskem atd.“

Publikováno se svolením autora
Autor publikuje na http://bajnar.blog.idnes.cz

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*