Kapesní sledovací DRON může proletět skrze vaše okno

Kapesní sledovací DRON může proletět skrze vaše okno

Nový kapesní sledovací drone schválený americkým letectvem, který by mohl nakonec skončit v rukou orgánů činných v trestním řízení, může proletět otevřeným oknem a dosáhnout jiných uzavřených prostorů.

The Extreme Access Pocket Flyer, vyvinutý společností CyPhy Works se sídlem v Massachusetts, má 360 stupňový panoramatický fotoaparát s vysokým rozlišením a je jen 7 cm dlouhý, když je plně konfigurován. Drone má také bezdrátové komunikační relé a má „prakticky neomezenou dobu letu“, což mu umožňují mikrovláknové baterie.

Společnost nedávno získala zakázku amerického letectva, vyvinout verzi drona, který má sloužit při pátracích akcích a záchranných misích, jako je zřícení budov.

Foto : w8.ms
Foto : w8.ms

Nicméně, výkonná ředitelka společnosti CyPhy Works, Helena Greinerová předpokládá, že byl projekt rozšířen tak, že dron nakonec bude k dispozici donucovacím orgánům.

Z počátku měl Pocket Flyer sloužit leteckým záchranářům, speciálním jednotkám a týmům Federálních agentur krizového řízení,“ uvádí Ars Technika. Ale společnost v něm vidí mnohem větší potenciál na dlouhou dobu. „Stejně jako fotoaparát, je nejlepší dron ten, který je s vámi.“uvedl Greiner v připraveném prohlášení ke smlouvě. „Tržní potenciál je jeden pro každého pěšáka, pro každého vojáka námořní pěchoty, policejního SWAT důstojníka a pro mnoho dalších pracovních míst, které vystavují lidi nebezpečí.“


Ačkoli je Pocket Flyer dostatečně malý nato, aby proletěl otevřeným oknem, v žádném případě se nejedná o nejmenší sledovací zařízení, které je v současné době používáno.

Existují již drony po vzoru hmyzu, ptáků a jiných drobných savců, které jsou připravené k použití pro vojenské a donucovací orgány.

zdroj : http://www.prisonplanet.com, http://arstechnica.com, http://www.huffingtonpost.com

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*