Jsou LGBTTQQFAGPBDSM utlačováni nebo jsou časy sexismu a netolerance už pryč?

Jsou LGBTTQQFAGPBDSM utlačováni nebo jsou časy sexismu a netolerance už pryč?

Nedávno jeden člověk v ČR dal k soudu, že ho uráží jeho rodné číslo. Necítí se totiž být ani mužem ani ženou a rodné číslo toto prý nezohledňuje. Spoustě programátorům tehdy asi v šoku, co by to obnášelo, spadla myš ze stolu.

Já osobně jsem teda za svůj život poznal mnoho homosexuálů, leseb a bisexuálek. Neměl jsem ani problém, že se moje přítelkyně pak po rozchodu dala dohromady s jinou ženou, i když to jak jsem se do toho pak připletl, bohužel dost pokazilo naše kamarádství. Asi jsem se nezachoval správně mít aféru s přítelkyní mé přítelkyně bez jejího vědomí. Sice jsem oběma řekl, že si teoreticky dokážu je představit spolu ve vztahu takhle ve třech, ale prý jsem si to představoval moc jednoduše. A skutečně jedna z nich, když jsme si ve třech povídali jakoby byla na vedlejší koleji. Těmto typům vztahů, kam přizveme více lidí, se myslím říká polyamory. Nicméně pro ně to nebyl nějaký crazy úlet mít lesbický vztah. Bylo znát, že ho skutečně prožívají dost podobně, jako vztahy prožívají heterosexuálové. Se všemi klady i problémy, které vztahy přináší.

Zpětně jsem mé možná dostatečně neuvážené jednání v tomto vztahu i jiných dost vedlo k pocitům viny. Ten byl i přikrmován filmovým průmyslem, který má tendence vykreslovat muže jako neohleduplné.

Lépe jsem si i uvědomil, že i můj přístup v sexu byl spíše sobecký sledující své zájmy. Dost jsem se v tomhle směru a v schopnosti naslouchat po letech změnil. Zapracoval na sobě. Stal jsem se i otevřenější ve vyjadřování svých pocitů náklonnosti už v počátcích vztahu, ačkoliv předtím ze mě přítelkyně musela páčit ona sladká slůvka „miluji tě“ apod. Nešlo mi to přes hubu.

Každopádně jsem pak zjistil, že tady žádná rovnoprávnost není. Chlap se ani nemůže zlobit na ženu, že příliš mnoho upřímnosti ve sdělování citů, pokud to není na správném místě ve správný čas, ji může odrazovat a naopak. Je to jakýsi rituální tanec specifický pro naši kulturu a asi nemůžeme dělat, jakoby rozdíly mezi muži a ženami nebyly. A to nejen kulturně vypěstované ale i samotným naturelem daných pohlaví a jiného typu myšlení. Odtud ona „ženská logika“. To není posměch, ale uznání, že ženy prostě myslí jinak. A kdo si bude chtít hrát na nějakou vyváženost a rovnoprávnost, dost ve vztazích narazí.

Nicméně nikdy mi nevadili gayové, lesby, bisexuálky ani jsem se na přítelkyni nekoukal z patra kvůli jejímu zájmu o BDSM/bondage umění. Nebyl to můj šálek kávy, takže návrhy na svazování mě nechávaly chladným, i když ty její oblíbené fotografie my přišly zajímavé. Byly skutečně umělecké. Hra barev a stylu, různých rafinovaných oblečení i schopnosti dělat dobré fotky. Každopádně s tolerancí a respektem jsem myslím nikdy neměl nějaký zvláštní problém.

Kde se ale musím (no nemusím, nikdo mi za to neplatí :)) zastat Klause a jiných brojících proti „homosexualismu“ či rozbíjení tradiční rodiny je, jak se ten celý boj za rovnoprávnost nakonec zvrhl v něco podobného fašismu a nacistické ideologii. A osobně si myslím, že tohle je skutečně jedna z největších hrozeb pro lidstvo.

Jedna věc je tolerovat a respektovat odlišnosti, ale druhá je umisťovat je na piedestál, a dokonce je vnucovat dětem, aby si o tom popřemýšlely.

Zatímco jsme spali, gender studies a spol. vygenerovaly celou armádu spiklenců, kteří prakticky demontují všechny sociální struktury do úplně nové podoby. Ať už je to „právem“ na speciální záchod pro nějakou specifickou víru v určité pohlaví (a nemyslete si, že jde jen o ženu, muže nebo transexuála. ne jsou desítky různých sexuálních typů, u kterých pořádně ani nevím, v čem se liší). Facebook šel dopředu a umožnil uživatelům si skutečně svůj typ pohlaví zvolit. Těch typů je myslím okolo 50. To má být 50 typů záchodů nebo jak?

Zaujalo mě pohlaví/sexuální orientace zvané „gender fuck“. Možná by nám Zeman mohl přeložit, co to znamená v češtině 🙂 Každopádně „pussy riot“ přeložil správně. Naopak mainstream selhal na neznalosti angličtiny. Název kapely Pussy riot nelze přeložit slušně. Tak nebo tak „gender fuck“ je typ pohlaví, které neuznává koncept pohlaví jako takový, ačkoliv dotyčný je např. muž, a chová se jako muž, a cítí se být jako muž. Ale obléká se jako žena.

Já s tím nemám problém. Ať se klidně člověk, který se cítí být mužem, obléká jako žena, ale proč by tohle mělo být zařazováno do výuky, a skutečně to i dává trochu pochyby k myšlence, aby gender fuckové mohli adoptovat děti.

Já osobně bych lidem nezakazoval skoro nic. Ať si adoptuje kdo chce, koho chce. Na druhou stranu LGBTTQQFAGPBDSM komunita hrdě oslavující různé perverze na veřejnosti a propaguje koncepty jako gender fuck nebo gender fluid (lidi, co nevědí, jestli jsou žena nebo chlap, a dost se jim to střídá), dělá asi medvědí službu snaze uzákonit manželství či právo na adopci.

Za prvé jsem názoru, že dítě rozhodně ovlivní, pokud bude mít dva tatínky nebo maminky. Nemůžeme si nalhávat, že je to neovlivní. A rozhodně je ovlivní i tatínek, co se obléká jako žena jen pro srandu nebo jako jeho aktivistické gesto, ačkoliv se cítí být mužem, ale jen chce provokativně bourat škatulky. Proboha snad lidem ať raději neříkají, že obhajují jakási práva gender fluid nebo gender fucku, a zároveň očekávat, že jim někdo bude chtít dovolit svěřit dítě do výchovy 🙂

Je to extrémní případ a typicky se asi setkáváme hlavně s homosexuály, transexuály a jen v menší míře s intersexuály, gender extender, gender fucky nebo gender fluidními lidmi.

A nedělal bych zmatek v pojmech „manželství“, které je mezi mužem a ženou. Registrované partnerství už máme, tak co chtít víc? Protože má manželství ekonomické výhody? No ale je i mnoho lidí, kteří jsou heterosexuální, ale manželé nejsou. Není to asi zrovna životní nutnost a finanční podpora manželství samozřejmě dává onen levicový smysl podpory tradiční rodiny jako zájmu státu. Asi nedává smysl dávat přímo stimuly pro podporu odlišnosti. To ať spíš finanční výhody pro manželství zruší celkově.

Nová totalita

Homosexualita je jistě svým způsobem přirozená a na nějakých planetách může být i klidně normou. Ale pro člověka není. Lidská psyché navíc masivně staví na archetypech muže (animuse) a ženy (animy). Tyto archetypy zásadním způsobem ovlivňují vývoj dítěte. To se projeví i v heterosexuálním manželství po rozvodu či úmrtí jednoho z rodičů, pokud má pak dítě jen matku nebo otce. Nebo pokud nemá rodiče už naživu.

Správné je být tolerantní, nebýt slovně zlý na někoho s odlišnostmi, ale tohle zašlo daleko, a považuji to za nový typ potenciálně nastolené totality, která bude minimálně podobně krutá jako německý nacismus. A bude provázána s celým kotlíkem neoliberálních „hodnot“ a konceptů. Feminismus, LGBT, environmentalismus, NGO sociální inženýrství spolu myslím úzce souvisí. Ostatně často ti samí lidé jsou slovně nebo jinak aktivní v řadě těchto směrů zároveň.

Bojovat za ženská práva by naopak dávalo smysl např. v Saudské arábii. Ale ti jsou naopak prý spojenci a jejich přístup k ženám máme údajně tolerovat.

Sbohem rozume

Prostě to nemá žádnou logiku a to je asi ústřední všem těhle tématům a diskuzím. Absence logiky a vůbec racionálního myšlení. Nejsou argumenty. Jen výkřiky a protesty a případně všelijaké sobě si odporující fluidní demagogie.

Skutečně onen post-truth svět, kde pravda už není relevantní.

Kde nikdo nikoho neomezuje, a přitom hrozí vězení.

Kde si každý může říkat, co chce, ale musí to být „politicky korektní“.

A do toho vám nějaký moudrý expert řekne v té samé větě, že politická korektnost neexistuje. Že si ji vymyslel Zeman. A že jestli něco takového existuje, tak je to normální „slušnost“. Ten člověk skutečně rozporoval, že vůbec existuje koncept politické korektnosti. Prý je to nálepka xenofobů a různých Zemanů, kterou si jen vymysleli, a že jsou Zemani prý jen ukřičené děti, které fabulují, že jim někdo zakazuje říkat si, co chtějí.

Prostě to nemá logiku. Oni normálně lžou, překrucují. Demonstrují za sesazení prezidenta kvůli jeho výrokům a zároveň tvrdí, že nikdo Zemanovi nezakazuje říkat si, co chce. 😀

A tenhle vzorec myslím najdeme průřezově celou „(neo)liberální demokracií“, kterou si ale nesmíme plést s regulerní demokracií bez přívlastku.

Zákazy. Tresty. Zakázaná slova, povolená slova.

Kde jsme něco podobného viděli? No to je přesně, co tu bylo za komunismu, že?

Podobnost neoliberalismu ke komunistické totalitě v iracionálním myšlení

Za „komunismu“ to taky nemělo žádnou logiku a pravda nebyla podstatná. Podstatné bylo umlčet disent. A řídit pravdu. Bylo jedno, jestli něco dává nebo nedává smysl. Člověk hlavně to měl mít stranicky tak nějak správně to uvažování a dodržovat celou řadu nepsaných zákonů.

Jak asi správně ČSSR kdosi popsal (tuším pan Žantovský z Parlamentních listů), že čím víc nelogiky a nefunkčnosti bylo znát na socialistickém režimu, co tu byl, tím víc se ten režim vzdaloval realitě (resp. jeho protagonisti). Ke konci už se v podstatě pouze jen soustředil na potírání disentu.

To samé dnes předvádí řada neoliberálů.

Nechci nutně znevažovat činnost každé řekněme feministky, ale obecně co jsem zatím viděl, je rozhodně nutné lesbian-salutevarovat před touto potenciálně novou zhoubnou totalitou. A zřejmě by holokaust apod. byl ještě procházka růžovým krajem oproti tomu, co nás možná čeká, pokud to nezastavíme.

Neoliberalismus je ve skutečnosti ryze rasistická, xenofobní, sexistická zrůdná ideologie. Není to tak vždy nutně znát na první pohled, ale ten rasismus nebo sexismus v pozadí někdy až markantně vypluje na povrch. Ono stačí, kdyby jste si zaměnili „bílý“ za „černý“, a vidíte, že je to rasismus(německý nacismus) naruby. A ne žádný jemný rasismus nebo skoro rasismus ale ten samý rasismus, který vyhlazoval lidi na základě rasy nebo jiných faktorů.

Že tu zatím nemáme neoliberální koncentrační nebo převýchovné tábory, vyhlazování lidí na základě rasy/pohlaví/názoru, je jen otázka času. Jsem tedy rád, že jsou u politiky alespoň i lidé, kteří to vidí, a kam to směřuje.

Lidé, kteří chtějí v místnosti vyvažovat počet různých ras a pohlaví, jsou skutečně nebezpeční pseudovědci, jako tomu bylo u eugeniky.

Situace došla dokonce tak daleko, že byl novelizovaný český trestní zákon, a tento článek potenciálně může porušovat zákon. (Onen neoliberální pohled na svobodu slova)

Svého času bylo trestné být gay a doporučuji film Enigma, o vědci, který defakto vynalezl první počítač (aby prolomil nacistickou šifru Enigma, a tím pomohl vyhrát válku nad Němci). Zároveň ale čelil pronásledování od státu, protože byl homosexuál, a homosexualita byla trestná. Byl zatčen a donucen brát léky, které ho zabíjely, a dělaly mu kruté bolesti. Nakonec spáchal sebevraždu.

Teď to ale otočili a pomalu začíná být trestné nebýt homosexuál resp. být heterosexuál. A nejmenší hodnotu má prý bílý heterosexuální muž. Naopak hodně bodů má černý transexuální gender fluid např. Ten musí být „ochraňován“ a mít právo na pozici ve vedení firmy jen na základě své orientace. To je úplné šílenství, až mi to docela připadá vtipný. Zatím 🙂 Už se těším na „hajlující“ hipstery se samopaly. Kdy vás zastřelí, protože je v místnosti 1 Vietnamec, 2 černoši, 4 Mexičanky a 2 běloši, ale podle tabulek je tam ten jeden běloch navíc, aby to bylo vyvážené. Navzdory tomu, že to ani číselně nesedí. To je právě ta logika. Podobně uvažovali komunisti za totality. Nemělo to logiku.

To je čistá iracionalita. Ano, jako třeba Mexičanky s mexickými vlajkami demonstrující v USA, že Trump není jejich prezident. No není! 🙂 Jejich prezident je někdo jiný. Nebo že většina demonstrantů protestujících proti výsledkům amerických voleb nebyla volit (dle údajů policie, která je zadržela za výtržnosti – ničení majetku, napadání lidí).

Neoliberálové mají plnou pusu tolerance a přitom je furt něco uráží.

Tolik asi mé novoroční zamyšlení, a jak doufám, že rok 2017 bude indikovat odklon od tohoto směru a návrat demokratických hodnot. A vyváženosti mezi rozumem a emocemi.

UPDATE

Pro pobavení ne až tak nadsazená satira z blízké budoucnosti:
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Svoboda a demokracie zrušeny

Svoboda a demokracie zrušeny

Svět se změnil. Pamatujeme dobu, kdy byly Spojené státy považovány za nejstabilnější demokracii, kde si…

Komentář “Jsou LGBTTQQFAGPBDSM utlačováni nebo jsou časy sexismu a netolerance už pryč?

  • Většina? To jsou lidé, kteří nikam nepatří. Toto jsem slyšel od nějakého homosexuála. Čím více budou menšiny protěžovány, tím více je bude většina nenávidět. Byly doby, kdy byla homosexualita považována za nemoc nebo vrozenou vadu. Každopádně je to úchylka, se kterou se nedá nic dělat. Ale to neznamená, že by měli homosexuálové mít výhody oproti ostatním. Zrušme všechny „neziskovky“ a zrušíme nenávist mezi lidmi. Omezme sociální dávky a zrušíme tím nenávist vůči těm, kteří nikdy nepracovali a žijí po generace ze sociálních dávek. Na přilepšenou kradou, protože na to mají čas. Kam až zajde protěžování menšín? Dejme tomu, že nějaká malá politická strana půjde logikou známých protěžovaných menšin a dostane od státu prostředky na to, aby vládla bez ohledu na výsledek voleb. Nesmysl? Ano, asi stejný, jako protěžování jakýchkoliv menšin.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*