Joel Kovel: Některé prvky v USA se snaží vyvolat válku s Íránem

Joel Kovel: Některé prvky v USA se snaží vyvolat válku s Íránem

Americký autor Koel Kovel uvedl, že některé prvky ve Spojených státech se snaží zničit jadernou dohodu s Íránem a chtějí vyvolat proti zemi válku.

V nedělním telefonickém rozhovoru pro PressTV Kovel uvedl, že je jasné, že prezident Barack Obama má „dobré strategické důvody k normalizaci vztahů s Íránem, a to je jeho velký odkaz v zahraniční politice.“

Kovel dodal, že izraelský premiér Benjamin Netanjahu a někteří američtí představitelé, chtějí nicméně přání Obamy zničit.

Foto: PressTV
Foto: PressTV

„Některé prvky ve Spojených státech, a to nejen v republikánské straně, jako senátor Charles Schumer, senátor Robert Menendez a jiní členové demokratické strany by rádi zničili přání Obamy, a také by rádi zničili Írán a válku proti němu skutečně podporují. Na druhou jsou stále více izolovaní,“ uvedl Kovel.

Autor učinil tyto poznámky během toho, co byl Netanjahu ve Washingtonu, aby hovořil s Kongresem o situaci v Íránu.

Izraelský premiér měl za úkol odsoudit možnou jadernou dohodu mezi Íránem a pěti stálými členy Rady bezpečnosti OSN plus Německem.

V neděli, americký ministr zahraničí John Kerry vyjádřil nespokojenost Obamovy administrativy proti snahám Netanjahua řešit tuto záležitost s Kongresem.

„Je zřejmé, že bylo neobvyklé, ne-li jedinečné, že jsme se to dozvěděli od předsedy Sněmovny reprezentantů Johna Boehnera a že Obamova administrativa nebyla zahrnuta do tohoto jednání,“ uvedl.

Kerry také zdůraznil důležitost těchto jednání o íránském jaderném programu.

„Je lepší to vyřešit diplomatickou cestou, než použít rovnou vojenskou sílu, kterou bychom museli opakovat znovu a znovu, a věříme, že by měla být vojenská síla použita až po vyčerpání všech diplomatických prostředků,“ uvedl Kerry.

Návštěva Netanjahua vyvolala pobouření mezi některými americkými úředníky, jelikož jsou USA a Írán uprostřed klíčových jaderných rozhovorů s cílem dosáhnout komplexní dohody.

Mnoho demokratů se rozhodlo kontroverzní projev Netanjahua bojkotovat.

 

PressTV/ Tomas Daleko

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*