Joe Biden plánuje příští rok přivést do USA desetkrát více uprchlíků

Joe Biden plánuje příští rok přivést do USA desetkrát více uprchlíků

Prezident Joe Biden plánuje přivést do Spojených států v rozpočtovém roce 2022 asi desetkrát více uprchlíků, než kolik jich přiveze letos, potvrdilo ministerstvo zahraničí.

V květnu Biden oznámil, že zvýší strop pro znovuusídlování uprchlíků na 62 500 uprchlíků pro fiskální rok 2021, což je více než čtyřnásobek stropu, který pro tento rok stanovil bývalý prezident Trump, na přibližně 15 000 uprchlíků.

Pro fiskální rok 2022, který začíná 1. října, stanoví Biden strop na 125 000 uprchlíků, kteří mohou být přesídleni do USA během následujících 12 měsíců, potvrdilo ministerstvo zahraničí oznámení Kongresu. Do konce fiskálního roku 2021 přiveze Bidenova administrativa do USA asi 12 500 uprchlíků.Limit je pouze číselným limitem a není cílem, kterého by ministerstvo zahraničí mělo dosáhnout.

Screenshot americké ministerstvo zahraničí

Konkrétně bude ministerstvo zahraničí přidělovat nejvíce míst pro uprchlíky Afričanům a cizím státním příslušníkům z východní a jižní Asie. Asi 10 000 míst dostanou Evropané a cizí státní příslušníci ve střední Asii, zatímco 15 000 míst bude přiděleno Latinoameričanům a lidem v Karibiku.

Kromě zvýšení přesídlování uprchlíků Biden zrušil příkaz, který státům a místním oblastem umožňoval rozhodnout, zda chtějí přesídlení uprchlíků ve svých komunitách.

Příkaz, podepsaný Trumpem, dal Američanům právo veta nad programem, z něhož byli po desetiletí vyřazeni.

Za posledních 20 let byl v zemi přesídlen téměř milion uprchlíků.

To je více než dvojnásobek počtu obyvatel žijících v Miami na Floridě a odpovídalo by to každoročnímu přírůstku obyvatel Pensacoly na Floridě.

Přesídlení uprchlíků stojí americké daňové poplatníky podle výzkumu každých pět let téměř 9 miliard dolarů a každý uprchlík stojí daňové poplatníky během svého života kolem 133 tisíc dolarů.

Do pěti let bude podle odhadů 16 procent všech přijatých uprchlíků potřebovat pomoc s bydlením hrazenou daňovými poplatníky.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Svoboda a demokracie zrušeny

Svoboda a demokracie zrušeny

Svět se změnil. Pamatujeme dobu, kdy byly Spojené státy považovány za nejstabilnější demokracii, kde si…

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*