Jména a příběhy nejnebezpečnějších imámů v italských věznicích. Nebezpečná radikalizace!

Jména a příběhy nejnebezpečnějších imámů v italských věznicích. Nebezpečná radikalizace!

Tajná zpravodajská dokumentace o muslimských vězních v italských věznicích: někteří z nich budou v rámci jednoho roku propuštěni. Imámové mají volný pohyb ve věznicích. Riziko kontaktu mezi pobočníky ISIS a budoucími teroristy.

Dokument s datem 11 října 2016, je jedním z jedenácti “ tajných příloh “ zprávy o „boji proti násilné radikalizaci ve vězení „, který připravil odbor vězeňské správy a představil premiér Paolo Gentiloni dne 6. ledna na tiskové konferenci o šíření fundamentalismu ve věznicích.

Vězení v Itálii: zadržovaný muslim při modlení (ilGiornale)
Vězení v Itálii: zadržovaný muslim při modlení (ilGiornale)

http://www.ilgiornale.it/news/cronache/assassini-ladri-e-terroristi-ecco-imam-carceri-1351628.html

Centrální policejní odbor vězeňské správy (Sappi) vážně varuje před stávající situací v italských věznicích.

V celé Itálii je 204 aktivních věznic, ve kterých je nyní zhruba 55.000 vězňů, z nichž 11.000 jich pochází z islámských zemí.

Ve výkonu trestu v italském vězení je asi 7.500 praktikujících muslimů a 150 imámů. Dále je zde 3.300 neobservantních osob, které se každý den fundamentalisté snaží konvertovat a radikalizovat.

http://www.ilgiornale.it/news/politica/dobbiamo-impedire-che-diventino-terroristi-siamo-sbaraglio-e-1351327.html

http://www.ilgiornale.it/news/politica/cella-su-cinque-prega-allah-1351326.html

“Dnes je v rámci kontroly proti radikalizaci ve vězení sledováno 170 osob, které jsou monitorované 24 hodin denně. Dále je zde dalších 200 osob, které jsou sledované průběžně, tedy celkem asi 370 jedinců, kteří jsou již částečně praktikující s počátečným zájmem o radikalizaci. Personál vězeňské policie upozorňuje na tuto radikalizaci prostřednictvím své centrální vyšetřovací jednotky Casa (Strategický analytický výbor pro boj proti terorismu), které trvale předsedá ministerstvo vnitra a která zahrnuje všechny policejní síly” : vysvětlil generální tajemník odboru Sappi, Donato Capece.

Ve věznicích dnes funguje 70 mešit, či spíše místností používaných jako mešita. Z tohoto důvodu přichází a odchází asi 20 imámů. Mimo nich má přístup do věznic asi 70 Kulturních Mediátorů. V každém vězení je kaple, ve které se mohou modlit vězni křesťanské víry. Počet mešit každopádně narůstá a zvyšuje se úměrně s počtem muslimských hostů.

Donato Capece dále řekl, že největší potíže má vězeňská služba při sledování nebezpečných subjektů především proto, že nerozumí jejich jazyku. Nemají odpovídající školení, aby mohli dělat tento druh pozorování. Je si třeba uvědomit, že mnoho z nich mluví arabsky a arabština je nejen národním jazykem, ale sestává se z mnoha dialektů, které neznáme. Pak je tu problém se snižováním stavu. Vězeňská služba měla v roce 2001 původně stanoveno zákonem 45 tisíc členů, ale v současnosti je jich pouze asi 38.000.

    Nebezpeční muslimští vězni, kteří budou brzy propuštěni z italských věznic. (ilGiornale)
Nebezpeční muslimští vězni, kteří budou brzy propuštěni z italských věznic. (ilGiornale)

Jména a příběhy některých nejnebezpečnějších imámů v italských věznicích:

BEN SLAMA MAHMOUD

Ben Slama Mahmoud, 31 letý tunisan, zadržovaný ve věznici města Siracusa. Bude propuštěn dne 27 září 2018, sedí za vraždu. Od 1. dubna 2016 je monitorován Ústřední vyšetřovací jednotkou a to kvůli jeho vůdcovkému postoji . Stal referenčním bodem zadržovaných muslimů a to jak pro svoji schopnost správně komunikovat v arabštině a italském jazyce , tak i proto, že je vnímán zadrženými muslimskými vězni jako charakterově charismatická postava.

EL ALLAM BOUCHTA

El Allam Bouchta, 38 letý maročan, přezdívaný „Bush“, zadržovaný ve věznici Novara. Jeho trest končil 16 listopadu 2016. Byl obviněn z výroby, obchodování a držení drog. Je sledován od 15. července 2015 Ústřední vyšetřovací jednotkou. Požádal vytvořit prostor pro společnou páteční modlitbu. Ve vězení plnil také funkci imáma.

HAMIL MEHDI

Hamil Mehdi, 25 letý maročan, zadržován ve věznici Rossano Calabro. On přijel do Itálie v roce 2006 s povolením k legálnímu neomezenému pobytu, pracuje jako pouliční prodavač s licencí a bydlí v Luzzi, v provincii Cosenza. Byl zatčen za „výcvik pro účely terorismu.“ Od 26. ledna 2016 je sledován Ústřední vyšetřovací jednotkou. Je to pravděpodobně cizí bojovník – foreign fighter.

HMIDI SABER

Hmidi Saber, 32 letý tunisan, nachází se ve vězení v Salerno. Přijel do Itálie v roce 2008 získal povolení k pobytu tím, že se oženil s italkou konvertovanou k islámu se kterou má dcerku a díky fiktivní práci obchodníka. Žil ve městě Ciampino a živil se loupežemi, krádeží a obchodem drog. Radikalizoval se a ve vězení zapálil celu, zmlátil vězně křesťanské víry, hrozil smrtí agentům.

ROMDHANE KHAIREDDINE

Romdhane Ben Chedli Khaireddine 32 letý tunisan, bez stálého bydliště, zatčen v Lombardii, byl součástí teroristické buňky, která shromažďovala finanční prostředky, se kterými financovala příbuzné některých teroristů, a to prostřednictvím alternativních kanálů. Teroristická buňka se autofinancovala penězi ze sbírek jedné mešity a call centra. Před přistáním v Itálii se v minulosti podílel na různých trestných činech a atentátech v Afghánistánu a Íránu.

NABIL OUERGHI

Nabil Ouerghi, 39letý tunisan, byl považován za nejnebezpečnějšího a nejkrutější ho drogového dealera z města Bolzano. Musí odsedět sedm let a osm měsíců ve vězení za obchodování s drogami a za sexuální násilí vůči nezletilým, protože znásilnil 16 letou dívku. Policie našli v Lucembursku, kam po spáchaném násilí utekl. Myslel si, že unikl trestu poté, co se skrýval několik měsíců v Tunisku.

BARHOUMI CHERKI

Barhoumi Cherki, 35 letý maročan. Ve vězení je za týrání do 27 září 2018. Monitorován od 21. července 2016. Během ramadánu je ten, kdo vede modlitbu: má dlouhé vousy, které při vstupu do vězení neměl, často vykazuje nevoli obsluhujícímu personálu a u vězeňských pravidel, podněcuje spoluvězně k porušování pravidel, aby se nenechali prohledávt. Vyžaduje, aby se všichni podřídili zásadám koránu.

MUSTAPHA TOLOUANE

Mustapha Talouane, 29 letý maročan ,ve vězení za to, že k smrti ubodal svoji krajanku (Fatima Zahara Lachguer), která se rozhodla s ním ukončit milenecký poměr . On je ženatý. Byl zatčen na letišti, když se snažil uprchnout z Itálie. Žije v Travagliato, v provincii Brescia, se svou ženou a dvěma malými dětmi , pracoval jako řezník v Gussago.

AYMEN AYARI

Aymen Ayari, 33 letý tunisan, bydlištěm v Livornu. Již soudně trestaný z obchodu s drogami. V minulosti již zatčen pro kontinuální sexuální zneužívání a výhružek smrti namířených proti družce, mladé dívce z Livorno a za obtěžování sester. To je nahlášen centrální vyšetřovací jednotkou. Vzdoruje vězeňským pravidlům, modlí se s ostatními a účastní se Ramadánu.

BEN KRAIEM LAMIJED

Ben Kraiem Lamijed, 35 letý tunisan. Konec trestu v roce 2018 za loupež a mezinárodní obchod s drogami. Staví se jasně do role duchovního vůdce a vede modlitbu spolu s dalšími spolubydlícími na pokoji. V roce 2013 Lamjed Ben Kraiem, byl zatčen za obchodování s drogami, spolu s dalším krajanem. V průběhu šetření vyšlo najevo jejich napojení v některých případech na mafiánskou rodinou z Porta Nuova v Palermu.

KARIM EDDI

Karim Eddi, iráčan, narkoman, známý na policii jako drogový dealer, byl jedním z vůdců nejžhavějších protestů proti přeplněnosti věznice Santa Maria Maggiore a proti podmínkám některých izolačních buněk, považovaných za nehumánní. Zatčen za drogy, Karim Eddi se netěší dobrému zdraví, trpí astmatem a je držen ve vězení v Terstu.

CHERKAOUI ABDELAZIZ

Cherkaoui Abdelaziz, 30 letý maročan, zadržován ve věznici v Bologna . Konec trestu bude v roce 2019 za přestupky falešných identit a přechovávání kradeného zboží. Od roku 2014 nahlášen Centrální vyšetřovací jednotkou. Je velmi introvertní povahy a málo komunikuje s personálem věznice. Stýká se hlavně se zadrženými severo-africké příslušnosti. Vykazuje velkou přilnavost k islámu, jen zřídka komunikuje s nemuslimskými vězni.

http://www.ilgiornale.it/news/cronache/nomi-e-storie-degli-imam-pi-pericolosi-che-guidano-islamici-1351630.html

 Magdi Cristiano Allam, novinář a spisovatel , původem muslim, konvertovaný na katolickou víru. (Magdi Cristiano Allam Fb)
Magdi Cristiano Allam, novinář a spisovatel , původem muslim, konvertovaný na katolickou víru. (Magdi Cristiano Allam Fb)

Magdi Cristiano Allam, novinář a spisovatel , původem muslim, konvertovaný na katolickou víru, žijící s permanentní ochrankou k tomuto tématu v TV řekl :

„Je správné kontrastovat islámský terorismus ve věznicích a na webu, ale musíme bojovat proti islámu, který praktikuje vymývání mozků.“

Video televizní záznam: https://www.facebook.com/MagdiCristianoAllam/videos/1300313923359860/
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*