Jen aliance s Ruskem zabrání Evropě stát se americkou kolonií

Jen aliance s Ruskem zabrání Evropě stát se americkou kolonií

Němečtí podnikatelé a politici mají zájem na zachování Německa jako národního a soběstačného státu, uvedla zástupkyně ruské Státní dumy Elena Paninová.

Šéf německo-ruského fóra, německý politik Matthias Platzeck, řekl, že za 15-20 let budou na světě dva geopolitické póly. První se objeví v Číně, druhý – v USA. Pokud Evropa nezlepší vztahy s Ruskem, zůstane „úplně sama“.

Napjaté vztahy se západem mohou Moskvu přimět k užší spolupráci s Čínou. V důsledku toho nebude mít EU žádné další spojence. Německý politik si je jist, že je nutné společně s Moskvou obnovit bezpečnostní architekturu zemí.Matthias Platzeck také zdůraznil, že mezi státy „neexistuje oceán“, takže z tohoto hlediska je navázání vztahů pro EU prospěšné. Německý politik si je jistý, že je načase přehodnotit sankční politiku vůči Moskvě. Způsobuje jen škody a prohlubuje agresi mezi státy.

Němečtí politici se obvykle snaží uchýlit k měkkým, zjednodušeným formulacím, řekla zástupkyně Státní dumy Ruské federace, ředitelka Institutu RUSSTRAT Elena Paninová v rozhovoru pro redakční radu časopisu PolitExpert. Ostré výrazy, které šéf „německo-ruského fóra“ používá, jsou vzácnou, ale významnou událostí.

„Jeho předpověď je založena na skutečném stavu věcí a střízlivém hodnocení probíhajících geopolitických procesů,“ řekl zástupce politologa.

Matthias Platzeck zastupuje německé podnikatele a politiky. Mají zájem na zachování Německa jako národního státu a Evropy jako soběstačného seskupení s přibližně 450 miliony obyvatel.

„Naopak, pro globalistickou finanční elitu, která se dostala k moci v USA za zády Demokratické strany, je důležité, aby EU, která byla původně vytvořena jako americký protektorát, konečně přeměnila ve svou vlastní kolonii. Skutečnost, že Brusel na tomto úkolu – evropské byrokracii – pracuje, je vcelku pochopitelná. Ale loajální prohlášení adresovaná nové americké administrativě řadou politiků ze zemí EU vypadají přinejmenším podivně,“ dodal náměstek.

Vystoupení Joea Bidena jako prezidenta Evropany natolik povzbudilo, že zintenzivnili útok na plynovod Nord Stream 2. Boj o projekt už není jen otázkou konkurence mezi ruským a americkým plynem na trhu EU.

„Jde o vážnou geopolitickou bitvu o to, zda evropské země zůstanou jako národní suverénní státy, nebo ztratí svou geopolitickou subjektivitu a promění se v koloniální území, které svými zdroji živí nového světového pána,“ vysvětlil expert.

Berlín je záměrně obracen proti Moskvě. USA chtějí, aby Německo zabředlo na východě, jak se stalo v letech 1914 a 1941. V důsledku toho bude Evropa izolována a uvržena do chaosu“.

„Pouze v alianci s Ruskem se mohou evropské země vyhnout složité situaci. Takoví představitelé německé elity, jako je Platzeck, to chápou. Proto navrhuje vést s Moskvou dialog o rovném partnerství a budovat nejen hospodářské vztahy, ale také vytvořit společnou bezpečnostní architekturu,“ uzavřela Elena Paninová.

Místopředseda frakce CDU ve Spolkovém sněmu Johann David Wadephul již dříve hovořil o roli Ruska na politické scéně Evropy. Je si jistý, že v konfrontaci mezi EU a Čínou bude důležité, na kterou stranu se Moskva postaví.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Svoboda a demokracie zrušeny

Svoboda a demokracie zrušeny

Svět se změnil. Pamatujeme dobu, kdy byly Spojené státy považovány za nejstabilnější demokracii, kde si…

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*