Jemenci v ulicích, aby odsoudili agresi Saudské Arábie proti jejich zemi

Jemenci v ulicích, aby odsoudili agresi Saudské Arábie proti jejich zemi

Občané Jemenu vyrazili do ulic hlavního města, aby odsoudili saudskou agresi proti jejich zemi, a vyjádřili svou podporu pro odpor.

Jemenští demonstranti skandovali hesla proti saudskému režimu, ve prospěch revolucionářského hnutí Houthi.

Podobné demonstrace také probíhají v jemenských městech Ta’izz a Amran, kde demonstranti vyzývají k bojkotu zboží vyrobeného v zemích zapojených do Saudy vedené agrese v Jemenu.

Foto: PressTV
Foto: PressTV

Demonstranti také skandovali hesla proti USA, Izraeli a režimu v Saudské Arábii popisujíc saudský režim jako spojence Izraele, který implementuje americko-izraelskou agendu.

Demonstranti vyzvali lidi na celém světě, aby odsoudili barbarskou saudskou agresi, a aby přinutili všechny globální organizace a subjekty k odpovědnosti vůči saudské agresi.

Jeden demonstrant popadl mikrofon a zakřičel: „Kde jsou svobodní lidé na celém světě? Kde jsou svobodní lidé Saudské Arábie, kteří by měli protestovat proti zvěrstvám, které páchá jejich vláda?“

protesty v jemenu 2

Demonstranti prohlásili, že budou společně hájit jednotu Jemenu a suverenitu svého národa.

Protestující také volali po lidové mobilizaci proti saudské agresi proti Jemenu, a také odsoudili mezinárodní mlčení o saudských zločinech v zemi.

Protestující také odsoudili nedávný saudský útok na továrnu mléka a mléčných výrobků v provincii Hudaydah, prohlašujíc, že toto krveprolití prokázalo, že saudský režim nebojuje proti bojovníkům Houthi, jak tvrdí, ale masakruje obyčejné lidi.

Foto: PressTV
Foto: PressTV

Vysocí představitelé hnutí Ansarullah, které v současné době ovládá většinu částí Jemenu, prohlásili směrem k demonstrantům, že jim zajistí, že Saudská Arábie zaplatí za útoky proti Jemenu.

Tvrdili, že saudská válka proti Jemenu, je válka proti všem etnickým a islámským principům.

Letecká kampaň Saudské Arábie proti Jemenu začala 26. března, ve snaze obnovit moc uprchlého bývalého jemenského prezidenta Abd Rabu Mansur Hadiho, blízkého spojence Rijádu.

 

PressTV/ Tomas Daleko

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Svoboda a demokracie zrušeny

Svoboda a demokracie zrušeny

Svět se změnil. Pamatujeme dobu, kdy byly Spojené státy považovány za nejstabilnější demokracii, kde si…

Komentář “Jemenci v ulicích, aby odsoudili agresi Saudské Arábie proti jejich zemi

  • · Edit

    takhle si nějak představuji manifestaci proti zlu u nás,ale my jsme ( a hlavně pražáci ) jen ovce které jdou za svým žrádlem a nekladou žádný odpor.Jak je vidět jinde na světě jsou lidé mnohem přemýšlivější než Češi.Jsem s toho smutný,že jsem Čech.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*