Jediný somálský migrant stojí během svého života Finsko téměř 1 milión eur

Jediný somálský migrant stojí během svého života Finsko téměř 1 milión eur

Průkopnický průzkum, jenž provedl think tank Suomen Perusta napojený na stranu Praví Finové, odhadl celoživotní náklady spojené s iráckými a somálskými migranty, kteří tvoří největší skupiny tzv. „humanitární migrace“ do Finska, píše Sputnik News.  S použitím statistik vytvořených vládou, Suomen Perusta spočítal, že průměrný irácký migrant, který se do Finska přestěhuje ve věku od 20 do 24 let, bude stát Finsko 690 000 eur (783 000 dolarů).

Odhaduje se, že somálský migrant stejného věku je ještě dražší a stojí Finsko 951 000 eur.

Pokud jsou do toho také zahrnuty otázky týkající se dětí, tyto náklady vzrostou na 844 000 eur u Iráčanů a 1 343 000 eur u Somálců. Pro srovnání, referenční průměrná hodnota pro rodilé Finy byla stanovena na 0 eur.

Bylo také zjištěno, že druhá generace přistěhovalců, kteří vyrostli ve Finsku, má míru sociálního a ekonomického vyloučení a podporující příjmy 6-8 krát vyšší, než u finské mládeže.

Celkem 49 až 50 procent 22letých migrantů z Iráku a Somálska dostávají finanční podporu, na rozdíl od pouze 11% svých finských vrstevníků.

Je pravda, že autoři ve své studii nezohlednili všechny možné fiskální dopady. Pokud by tyto „chybějící“ položky byly také uznány, dopady by byly ještě negativnější, uvádí se ve studii.

Některé z nich mohou zahrnovat nižší příspěvky na starobní důchody, nepřímé náklady na integraci a vyšší náklady na zdravotní služby v důsledku faktorů, jako je potřeba překladů.

Z pohledu finských veřejných financí autoři dospěli k závěru, že do Finska by neměli být vítáni žádní noví migranti, pokud jsou očekávané účinky životního cyklu negativní.

„Závěrem studie je, že z hlediska veřejných financí Finska není přínosné přijmout jakékoli migranty narozené v Iráku nebo Somálsku,“ píše ve zprávě.

Podle Finského migračního panelu (Migri) bylo v loňském roce kladně rozhodnuto o téměř 5000 iráckých a necelých 3000 somálských žadatelích o azyl.

 

(Ilustrační obrázek Foto: Pixabay.com)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*