Jediné štěstí je, že Putin má jaderné zbraně…

Jediné štěstí je, že Putin má jaderné zbraně…

Jinými slovy, žijeme již osmé desetiletí v relativním míru, který je ale stále rušen lokálními konflikty. Koreou počínaje a Sýrií konče. Jaderné zbraně, zajišťující efektivní zničení nebo alespoň výrazné poškození protivníka.

Jsou zárukou onoho křehkého míru, který dnes nazýváme Pax Americana nikoli Pax Russia a to proto, že vlastně celá Zem, celý svět tím či oním způsobem poslouchá USA nebo, alespoň, má k této velmoci respekt, který bohužel často přechází v nenávist.

Atentáty z 11. září byly s inženýrskou pečlivostí precizně naplánovány a sklidily v muslimských zemích obrovský úspěch. Na jednu stranu je velmi nechutné vidět muslimy jak jásají nad něčí smrtí a to jak Američanů 11. září tak i vloni při sestřelení ruského bitevníku nad Sýrií.

Na druhou stranu se ale tomu nevyhnula ani potencionální prezidentka USA Hillary Clinton, když jásala nad Kaddáfího smrtí. Prostě to není vkusné. Ale ten jásot muslimů nad úspěchem 9/11 je mi celkem pochopitelný. USA jsou pro některé z nich démonem a smrtelným nepřítelem.

Jak jsem již napsal, tak nebezpečí, že z lokálního konfliktu přeskočí jiskra na ten globální, je obrovské. A bohužel, myslím si, že to jsou spíše USA než Rusko, kdo neustále šťourá tím klacíkem do ohně, aby přeskočily jiskry a vznikl další konflikt.

Je mi dost nepochopitelné, jak se USA a celý západní svět mohly tak neuváženě pustit do podpory ukrajinských protestů. Ty protesty byly dány především velmi tristní ekonomickou situací Ukrajinců, strašlivou korupcí a mocí oligarchů a samozřejmě také oprávněnou touhou „žít jako na Západě“.

Ovšem, i my jsme chtěli žít jako v Německu. A je to po 25 letech pravda? Není. Pravda pouze je, že žijeme podstatně lépe než na Ukrajině a jsme zdrojem hmotného „blahobytu“ velmi mnoha ukrajinských rodin. Ale ty touhy Ukrajinců byly velmi rozpolcené a přes 50% jich do EU nechtělo.

Nechtěli EU proto, protože je, dle jejich měřítek, dekadentní, podporuje homosexualitu. A tuto, přibližně polovinu, ona slavná „revoluce“ zcela opomněla. Opomněla přání a touhy těchto lidí a šla jen a pouze po tom, po čem toužil Západ Ukrajiny.

OK, určitě lze říci, že Rusko nebylo při vzniku těch separatistických států na Východě Ukrajiny a při oddělení Krymu zcela pasivní, na druhou stranu je ale zcela nepochybné, že kdyby nedošlo k násilnému převzetí moci v Kyjevě, nic z toho by se nemohlo stát.

Obviňovat Rusko z agrese na Ukrajině a přitom obdivovat rozhodnost, se kterou JFK postupoval proti sovětským raketám na Kubě, je naprostý rozpor. USA učinily kdysi, před nějakými 55 lety určitá obranná opatření a Rusko, po Majdanu 2014 učinilo totéž.

Ano, chtělo by se říci „business as usual“, ale bohužel to nejde. Protože vše, co učiní USA pro svou obranu je vždy správné, i když to třeba byla taková prasárna jako invaze do Iráku, vybombardování Libye nebo výmysl „arabského jara“.

Ale vždy se to omluví. Zatímco u Ruska i to, co vůbec nenastalo a není žádný náznak, že by nastat mohlo se využije jednak propagandisticky a jednak vojensky. Konkrétně „ruská invaze do pobaltských států“. Nevím, jaký šílenec by ji mohl nařídit, ale Putin určitě ne. Má svých starostí nad hlavu.

Prostě, velmi mnoho autorů a diskutérů zde má klapky na očích a je USA ochotno prominout cokoli. Prostě cokoli, protože to žádá „vyšší zájem“. A u Ruska a konkrétně „ďábla Putina“ to je zcela naopak. A tato situace je zcela asymetrická ve prospěch USA.

A k tomu ještě jeden vtip z dětství: Co to je asimetrické přirození? No, přece, asi metr dlouhé.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Svoboda a demokracie zrušeny

Svoboda a demokracie zrušeny

Svět se změnil. Pamatujeme dobu, kdy byly Spojené státy považovány za nejstabilnější demokracii, kde si…

2 Komentáře “Jediné štěstí je, že Putin má jaderné zbraně…

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*