Je ze Švédska divoký západ? Útočníci zastřelili nevinné 12leté děvčátko, které venčilo psa

Je ze Švédska divoký západ? Útočníci zastřelili nevinné 12leté děvčátko, které venčilo psa

Dvanáctiletá švédská dívka byla zastřelena při venčení svého psa, a jak varoval jeden kriminolog, Švédsko se stává „Divokým západem“.

Ke střelbě došlo v obci Botkyrka před místní restaurací McDonald, když dvanáctiletá oběť venčila psa.Má se za to, že mladá dívka nebylo zamýšleným cílem střelby, která je údajně spojena s násilím gangů, ale policie se zdráhá oznámit podrobnosti o vyšetřování, uvádí televize SVT.

„Obecně řečeno, tyto typy střelby mají vazby na zločinecké sítě, ale nezabýváme se tím, jak to je v tomto konkrétním případě, – řekl Palle Nilsson, zastupující zástupce regionálního policejního náčelníka v Stockholmu.

Nilsson dále uvedl, že přibližně 30 lidí v Stockholmském regionu stojí za mnohými závažnými zločiny spojenými se zločineckými sítěmi v nedávné minulosti, a uvedl: „Tito lidé stojí za velkou částí vydírání, loupeží, prodeje drog, střelby, výbuchů a vražd v regionu.“

Kriminolog Mikael Rying mezitím uvedl, že během posledních pěti let bylo v důsledku násilí gangů zabito nejméně pět nevinných přihlížejících.

„Na začátku devadesátých let se hodně obchodovalo s drogami, kdy byl někdo zastřelen v garáži nebo bytě. Ve druhé polovině 90. let pak přišli motorkářské gangy. V těchto seskupeních byl pořádek. Od druhé poloviny 20. let 20. století se začalo stávat více Divokým západem (Švédsko), „řekl.

Rying dodal, že ve Švédsku dnes gangy dodržují méně pravidel jako v minulosti, a čím více jsou dezorganizované pouliční gangy, tím je pravděpodobnější, že se do jejich násilí zapletou nevinní lidé.

Významným problémem se staly přestřelky po celém Švédsku, které jsou primárně spojené s gangy, a podle zprávy Švédského národního forenzního střediska, která byla zveřejněna v minulém roce, zaznamenala země v letech 2012 až 2019 stoprocentní nárůst úmrtí v důsledku střelby.

Počet případů střelby se letos také zvýšil, a to navzdory vypuknutí koronaviru a snah švédské policie bojovat proti zločinu v rámci operace Rimfrost.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*