„Je Venezuela vaše země?“ Erdogan odsoudil americké i evropské státy za uznání Guaidoa

„Je Venezuela vaše země?“ Erdogan odsoudil americké i evropské státy za uznání Guaidoa

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan odsoudil Spojené státy a řadu zemí Evropské unie, že podpořily vůdce venezuelské opozice Juana Guaidoa za dočasného prezidenta země.„Je Venezuela vaše země? Jak můžete říkat někomu, aby odešel, když vykonává svou práci po volbách? A jak můžete zajistit prezidentství někomu, kdo nebyl ani zvolen? Kde je demokracie? Nejste demokratičtí?“Zeptal se Erdogan.

Evropská unie plánovala vydat pro Guiadoa prohlášení o podpoře, ale tento krok údajně vetovala Itálie. Několik zemí EU, včetně České republiky, formálně uznalo Juana Guaidoa za dočasného prezidenta Venezuely.

Erdogan také obvinil Západ z pokrytectví a zeptal se: „Na jedné straně opakovaně mluvíte o demokracii a hlasovacích lístcích a poté chcete silou svrhnout vládu a vydírat?“

Turecký vůdce taký vyjádřil svůj hněv vůči Spojeným státům kvůli zjevnému zpoždění při vytváření ochranného pásma v Sýrii a varoval, že „naše trpělivost je omezená“.

Erdogan a americký prezident Donald Trump minulý měsíc diskutovali o vybudování bezpečného pásma na východě od syrské řeky Eufrat.

 

(Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan AFP Photo / Adem Altan)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “„Je Venezuela vaše země?“ Erdogan odsoudil americké i evropské státy za uznání Guaidoa

  • USA je nutné zastavit. Mohou k tomu napomoci eurovolby. Pokud se do europarlamentu dostanou rozumní lidé, bude Evropa pragmaticky spolupracovat s Ruskem i Čínou. Zarazí tak snahu USA zničit Evropu, protože na globálním trhu není současně místo pro silné USA i Evropu. Pokud přijdou USA o spojence, netroufnou si na dobrodružství ani v Latinské Americe.
    USA nemají spojence. Znají jen země, které je poslouchají a ty druhé. Ty druhé donutí k poslušnosti silou, ale jen v případě, že nejsou schopny zasadit úder na území USA. Logickou obranou je držení takových zbraní.
    Evropa by mohla být silná jen v případě, že nechá USA zkrachovat. A naopak. Nyní jde jen o to, kdo zkrachuje dřív.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*